Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.08.2018, 09:41 Aktualizované dňa 14.08.2018 o 12:20

Ironický odkaz Dančiakovho syna ministerke kultúry: Ďakujem za otvorené ignorovanie poslednej rozlúčky

Syn zosnulého herca Stanislava Dančiaka si servítku pred ústa nedával.

Ironický odkaz Dančiakovho syna ministerke kultúry: Ďakujem za otvorené ignorovanie poslednej rozlúčky
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Posledná verejná rozlúčka s populárnym hercom a zabávačom sa uskutočnila v Slovenskom národnom divadle. Vystúpili mnohí jeho kolegovia, ktorí spomínali na jeho komediálny talent a úlohy, ktoré stvárnil Stano Dančiak v televízii aj v divadle.

Na poslednú rozlúčku prišli viacerí jeho kolegovia, politici a ďalšie osobnosti verejného života, medzi ktorými však chýbala ministerka kultúry Ľubica Laššáková. 

Práve jej venoval syn Stana Dančiaka, Stano Dančiak ml., ironický a ostrý odkaz na sociálnej sieti Facebook:

Syn známeho slovenského herca sa poďakoval všetkým, ktorý si v Slovenskom národnom divadle uctili jeho otca. 

Pozrite si video z poslednej rozlúčky 

​Stano Dančiak zomrel 4. augusta vo veku 75 rokov. Svojich priaznivcov si získal na divadelných doskách, ale aj v množstve filmov. Z jeho bohatej filmografie možno spomenúť historickú snímku Skrytý prameň (1973), kultovú komédiu Sebechlebskí hudci (1975), životopisnú drámu Svědek umírajícího času (1990), film Rivers of Babylon (1998) alebo drámu Dážď padá na naše duše (2002).

Na televíznych obrazovkách zaujal v tituloch Jožko Púčik a jeho kariéra (1983), Veľká rošáda (1988), Rozmar starej dámy (1990), Pod vládou ženy aj na svitaní (1993) či Kráľovská hra (1999).

S Mariánom Zednikovičom vytvoril nezabudnuteľnú dvojicu v minigroteskách Lord Norton a sluha James. Zahral si v mnohých seriáloch a bol výrazným dabingovým hercom.

O vyjadrenie Ľubice Laššákovej sme požiadali aj Komunikačný odbor Ministerstva kultúry SR. Oficiálne vyjadrenie ministerky kultúry Ľubice Laššákovej znie nasledovne:

„Ministerka kultúry verejne vyjadrila svoju ľútosť okamžite po správe o úmrtí pána S. Dančiaka a uctila si jeho pamiatku zaslaným smútočným vencom, podobne ako pán prezident SR. V mene Ministerstva kultúry SR vzdal hold pánovi Dančiakovi na poslednej rozlúčke a rodine osobne kondoloval štátny tajomník MK SR pán Ivan Sečík, ktorý zastupuje pani ministerku počas jej dovolenky.“