Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.08.2018, 09:45 Aktualizované dňa 05.08.2018 o 16:04

Zomrel známy slovenský herec Stanislav Dančiak

Populárny herec zomrel v sobotu večer v nemocnici.

Zomrel známy slovenský herec Stanislav Dančiak
Zdroj: HN/Peter Mayer

Vo veku 75 rokov zomrel známy slovenský herec Stanislav Dančiak. Informáciu priniesol portál noviny.sk. Podľa TV JOJ zomrel v sobotu večer v nemocnici. Dančiak mal dlhodobo zdravotné problémy.

Herec Stano Dančiak sa narodil 26. októbra 1942 v Bratislave. Po skončení Strednej zdravotníckej školy v odbore zubný laborant absolvoval štúdium na Vysokej škole múzických umení v Bratislave.

​Patril k spoluzakladateľom kultového Divadla na Korze, ktoré začiatkom normalizačných 70. rokov minulého storočia komunisti zatvorili.

Potom pôsobil dve desaťročia na Novej scéne. Bol členom Činohry Slovenského národného divadla. Na divadelných doskách i vo filme stvárnil desiatky úloh.

Je držiteľom viacerých ocenení vrátane Pribinovho kríža II. triedy

Správu budeme aktualizovať.

Počas normalizácie patril k nežiaducim, pridelia ho na Novú scénu, kde ostáva ďalších 20 rokov a, paradoxne, stáva sa súčasťou nezabudnuteľných predstavení.

Neskôr opäť hral na našej hlavnej scéne, ale odchod do novej budovy SND vítal humorom jemu vlastným.

"Bojím sa toho megalomanského divadla. Veď na mňa budú musieť s Labudom predávať ďalekohľad. Však nás diváci neuvidia!"

Preslávili ho najmä televízne i filmové úlohy (Kým sa skončí táto noc, Sebechlebskí hudci, Sojky v hlave, Jožko Púčik a jeho kariéra, Montiho čardáš, Svedok umierajúceho času, Suzanne či seriály Bud Bindy a Lord Norton), ale najvernejší ostáva divadlu.

Ticketportal.sk