Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.06.2018, 10:03

Svet módy a kultúry ochromili v priebehu jedného dňa dve tragické úmrtia

Svetom módy aj kultúry otriasla v uplynulých hodinách tragická smrť dvoch významných osobností.

Svet módy a kultúry ochromili v priebehu jedného dňa dve tragické úmrtia
Zdroj: Reuters, Facebook/leonid.kanter.9

Vo veku 55 rokov zomrela americká návrhárka Kate Spadeová. Vo svete módy a dizajnu sa preslávila tvorbou kabeliek.

Návrhárka, ktorá vyvolala v oblasti dizajnu senzáciu

Podľa televíznej stanice CBS New York spáchala samovraždu a zanechala odkaz na rozlúčku. Polícia podľa agentúry AFP uviedla, že telo návrhárky našla včera v jej byte v New Yorku upratovačka. O príčine smrti ale neuviedla žiadne podrobnosti s tým, že to musí najprv stanoviť súdny lekár.

Zdroj: Reuters

​Spadeová sa na začiatku 90. rokov rozhodla vybudovať vlastnú značku, najprv sa sústredila na kabelky, postupne sortiment rozšírila aj na odevy, topánky, okuliare či potreby pre najmenšie deti.

Stanica CBS New York poznamenala, že jej kabelky vyvolali v 90. rokoch senzáciu. V roku 2006 Spadeová svoj podiel v módnej firme predala a o desať rokov neskôr založila novú značku pod názvom Frances Valentine.

Spadeová za svoju tvorbu získala mnoho ocenení. Viacerí americkí módni návrhári (CFDA) jej napríklad v roku 1998 udelili titul najlepšej návrhárky doplnkov.

Samovraždu známeho ukrajinského režiséra vyšetruje polícia

Druhou tragickou udalosťou bola samovražda režiséra a producenta. Ukrajinská polícia vyšetruje okolnosti, za akých spáchal samovraždu filmový režisér a producent Leonid Kanter. Oznámila to dnes agentúra Intefax-Ukrajina, podľa ktorej sa 36-ročný umelec v pondelok zastrelil.

Policajný hovorca však novinám Ukrajinská pravda potvrdil, že ide o Kantera. Zbraň, ktorou sa zastrelil, preskúmajú experti.

Zdroj: Facebook/leonid.kanter.9

​Kanter v roku 2003 založil filmové štúdiu Lizard Films, ktoré podľa Interfaxu natočilo asi 50 krátkych filmov. V roku 2014 ako dobrovoľník bojoval v Donbase na východe Ukrajiny proti proruským separatistom a nakrútil o tejto skúsenosti niekoľko filmov, vrátane tohtoročnej snímky Mýtus, opisujúcej príbeh ukrajinského operného speváka Vasyla Slipaka.

Ten sa presadil ako sólista v Paríži, ale opustil scénu, aby bojoval v Donbase, kde ho predvlani zabila guľka vypálená ostreľovačom.