Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.06.2018, 00:01

Reč našich politikov sa zmenila po smrti Jána Kuciaka

  • Mimika a gestá o nás prezradia viac, ako by sme si priali.
  • Dá sa naučiť správna reč tela? A ako je to s charizmou? 
  • Ktorí politici sú majstri neverbálnej komunikácie? 
  • Ako sa zmenil Róbert Fico po vražde Jána Kuciaka a čo hovorí reč tela prezidenta Andreja Kisku? 
  • Prečo si politici podávajú ruky aj pol minúty? 
  • Ako sa mení ich reč tela v stresových a vypätých situáciách? 

Aj v neverbálnej komunikácii vládnu trendy. Momentálne je to podľa Moniky Stehlíkovej zo spoločnosti Body talks autenticita: "Prekonávame trend, aby sme boli všetci rovnaký, s pevným stiskom ruky a priamym pohľadom. Voláme skôr po lídroch a charizme, mali by sme byť pravdiví a nehrať divadlo."

Pozrite si v HNtelevízii rozhovor s Monikou Stehlíkovou, ktorá zhodnotí reč tela slovenských aj svetových politikov. Ako sa zmenil Róbert Fico a Andrej Kiska? A ako je to Barackom Obamom a Donaldom Trumpom? 

​"Preferujem ľudí, ktorí sú kultivovaní. A medzi politikmi si vždy rada pozriem Baracka Obamu, je vždy kultivovaný a neustále konzistentný, vždy bol elegán, ktorý dokázal vyvolať dojem, že má záujem práve o vás," tvrdí Stehlíková. 

Donald Trump je podľa Stehlíkovej jeho pravým opakom: "Vidno veľkú podporu ľudí, ktorí kreujú jeho reč tela. Je široká, spontánna a všimnete si, že veľmi dbá na podanie ruky. Má to jasný zámer, chce tomu druhému dokázať, že tu velí on." 

"Róbert Fico je majster reči tela, no v poslednej dobe to nebolo ono, nebola konzistentná a kultivovaná, ako sme boli u neho zvyknutí," hodnotí psychologička. 

Ticketportal.sk