Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.05.2018, 09:33

Lagerfeld: Už viac nechcem byť Nemcom, neznášam Merkelovú a jej migračnú politiku

Známy módny návrhár Karl Lagerfeld pohrozil, že sa vzdá nemeckého občianstva.

Lagerfeld: Už viac nechcem byť Nemcom, neznášam Merkelovú a jej migračnú politiku
Zdroj: Reuters

Ak nemecká kancelárka Angela Merkelová nezmení svoju migračnú politiku, už viac nechce byť Nemcom, vyhlásil známy módny návrhár Karl Lagerfeld.

V rozhovore pre francúzsky časopis Le Point 84-ročná ikona módneho priemyslu vyhlásila, že Merkelovú "neznáša", pretože prijímaním migrantov umožnila vzostup protiimigračnej a pravicovej Alternatívy pre Nemecko (AfD). Tá je momentálne v Spolkovom sneme treťou najsilnejšou stranou. 

"Musela povedať, že treba prijať milión migrantov? Nie je možné zabúdať na nemeckú minulosť. Neznášam Merkelovú za to, že na to zabudla," povedal návrhár, ktorý žije a pracuje v Paríži.

Kancelárka podľa neho "ako dcéra pastora" chcela napraviť zlo, ktoré Nemecko páchalo po roku 1933, a paradoxne, dostala zlo k moci.

Hlavný dizajnér Chanelu dodal, že tým myslí AfD: "Táto strana nebola, a ona jednou jedinou vetou zariadila jej existenciu," uviedol Lagerfeld s tým, že teraz je "sto neonacistov v parlamente".

"Ak to bude pokračovať, vzdám sa nemeckého občianstva. Nechcem už byť súčasťou tohto klubu neonacistov." Rodák z Hamburgu ale zdôraznil, že sa nechce stať ani Francúzom. Cíti sa totiž kozmopolitným.

Lagerfeld naposledy vzbudil polemiky svojimi výrokmi minulý rok v novembri, keď označil migrantov za "nepriateľov Židov".