Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.04.2018, 08:20 Aktualizované dňa 24.04.2018 o 08:42

Pri vážnej nehode v Badíne zomrel známy spisovateľ a režisér Peter Krištúfek

Jednou z obetí včerajšej tragickej nehody pri Banskej Bystrici bol známy režisér a spisovateľ Peter Krištúfek.

Peter Krištúfek
Zdroj: TASR/M. Svítok

Vo veku 44 rokov v pondelok (23.4.) zomrel spisovateľ a filmár Peter Krištúfek. Bol jednou z obetí zrážky autobusu s nákladným autom na ceste R1 v smere z Banskej Bystrice do Zvolena pri obci Badín.

Pre denník SME to potvrdil vydavateľ Koloman Kertész Bagala, u ktorého debutoval a vyšli mu u neho štyri knihy.

Peter Krištúfek bol rodák z Bratislavy, absolvent filmovej a televíznej réžie na Vysokej škole múzických umení a bratom poslankyne Petry Krištúfkovej. Poslankyňa za Sme rodina ešte včera zverejnila na svojom facebookovom profile príspevok v čiernej farbe.

Ako informoval denník SME, bol autorom vyše dvadsiatky dokumentárnych filmov a dvoch kratších hraných filmov - Noc na slnku a Aký nádherný svet!

Hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (ZZS) Alena Krčová potvrdila, že nehoda si vyžiadala celkovo 12 zranených.

"Pri nehode utrpeli dve osoby zranenia nezlučiteľné so životom a lekár musel konštatovať smrť. Nehoda si ďalej vyžiadala 12 zranených, z ktorých sa dve osoby zranili ťažko, ďalšie dve stredne ťažko a osem ľudí utrpelo ľahšie poranenia. Na mieste zasahovalo päť posádok ZZS a leteckí záchranári.

Štyri osoby boli prevezené do nemocnice v Banskej Bystrici, päť do nemocnice vo Zvolene a dve skončili v nemocnici v Žiari nad Hronom. Jedna osoba bola ošetrená na mieste a nebol potrebný transport do zdravotníckeho zariadenia," povedala Krčová.