Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.04.2018, 19:19 Aktualizované dňa 23.04.2018 o 19:56

Pozrite si prvé zábery Kate a princa Williama s ich tretím potomkom

Mladý pár sa o radosť z tretieho potomka podelil aj s verejnosťou.

Pozrite si prvé zábery Kate a princa Williama s ich tretím potomkom
Zdroj: TASR/AP

Manželka britského princa Williama Kate dnes v londýnskej pôrodnici priviedla na svet svojho tretieho potomka. O radosť sa podelili aj s verejnosťou, ktorá pred vchodom nemocnice čakala dlhé hodiny. Pozrite si prvé zábery na videu:

Princ William s manželkou Kate opustili v pondelok so svojím novorodeným synom londýnsku nemocnicu a krátko po 18.00 h miestneho času dorazili do svojho sídla v Kensingtonskom paláci. Informovala o tom agentúra AP. 

Catherine, ktorá v pondelok dopoludnia priviedla na svet ich tretie dieťa, sa objavila pred vchodom Nemocnice sv. Márie v centre Londýna v sprievode svojho manžela zhruba o sedem hodín neskôr.

Prvýkrát tak ukázali prítomným médiám a davu záujemcov ich novorodeného syna. Potom sa vrátili dovnútra, a keď o chvíľu vyšli druhýkrát, princ William niesol bábätko v autosedačke. Nasadli spoločne do auta a princ odviezol rodinu domov. 

Chlapec váži 3,8 kg. On aj vojvodkyňa Kate sú v poriadku, informoval Kensingtonský palác na Twitteri. Princ William bol prítomný pri pôrode svojho už tretieho potomka, ktorý sa stal piatym v poradí nástupníctva na britský trón.

Kensingtonský palác zatiaľ nezverejnil meno dieťaťa. Stávkari špekulujú o menách Albert, Arthur alebo Fred. "Jej kráľovskej výsosti aj jej dieťaťu sa darí dobre," informoval palác.

O narodení kráľovského potomka už vedia aj kráľovná Alžbeta II., manžel Philip, princ Charles s manželkou Camillou aj strýko novorodenca princ Harry.

Tony Appleton, londýnsky vyvolávač so zvitkom pred Nemocnicou sv. Márie oznamuje, že manželka britského princa Williama, Kate, porodila v pondelok syna, svoje tretie dieťa, 23. apríla 2018 v Londýne.
Zdroj: TASR/AP

​Tony Appleton, londýnsky vyvolávač so zvitkom pred Nemocnicou sv. Márie oznamuje, že manželka britského princa Williama, Kate, porodila v pondelok syna, svoje tretie dieťa, 23. apríla 2018 v Londýne.