Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.04.2018, 14:17 Aktualizované dňa 23.04.2018 o 14:35

Princovi Williamovi a jeho manželke Kate sa narodil syn

Kate Middleton a princovi Williamovi sa narodil syn.

Princovi Williamovi a jeho manželke Kate sa narodil syn
Zdroj: TASR/AP (Chris Jackson/Pool)

Britský princ William (35) a jeho manželka Kate (36) sú trojnásobnými rodičmi. Narodil sa im chlapec. Vojvodkyňa z Cambridge svojho tretieho potomka priviedla na svet v londýnskej nemocnici St. Mary 's, kde sa narodili aj princ George (4) a princezná Charlotte (2).

Dieťa vážilo pri narodení 3,8 kg, on aj vojvodkyňa Kate sú v poriadku, informoval Kensingtonský palác na Twitteri.

Princ William bol prítomný pri pôrode svojho už tretieho potomka, ktorý sa stal piatym v poradí nástupníctva na britský trón. Chlapec, ktorého meno zatiaľ Kensingtonský palác nezverejnil, sa narodil o 11:01 miestneho času (12:01 SELČ), niekoľko hodín potom, čo Kate do pôrodnice St. Mary 's v londýnskej časti Paddington previezli.

"Jej kráľovskej výsosti aj jej dieťaťu sa darí dobre," informoval palác. O narodení kráľovského potomka už vedia aj kráľovná Alžbeta II., jej manžel Philip, princ Charles s manželkou Camillou aj strýko novorodenca princ Harry a všetci sú podľa oznámenia paláca "správou potešení".

Novorodený chlapec je tretím potomkom Williama a Kate. Ich syn George má štyri a dcéra Charlotte dva roky. Podľa stávkarov by sa chlapec mohol volať Albert, Arthur alebo Fred.