Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.04.2018, 22:13

Introvert, ktorý nesledoval hitparády. S ním bol svet plnším miestom, spomínajú osobnosti

"Som DJ. Párty začínam ja." (Avicii)

Introvert, ktorý nesledoval hitparády. S ním bol svet plnším miestom, spomínajú osobnosti
Zdroj: Instagram

Švédskeho DJ a producenta známeho pod menom Avicii našli mŕtveho v Ománe. Informovala o tom v piatok agentúra AP.

Hudobníkova publicistka Diana Baronová vo svojom vyhlásení uviedla, že 28-ročný DJ, rodným menom Tim Bergling, bol v Maskate, hlavnom meste Ománu.

Po informácii o jeho úmrtí sa vyjadrili aj najznámejšie osobnosti na sociálnych sieťach. Pozrite si reakcie Calvina Harrisa, Charlieho Putha a ďalších.

Calvin Harris

"Zničujúce správy o Aviciim, o krásnej duši, vášnivej a mimoriadne talentovanej, ktorý ešte mohol urobiť omnoho viac. Moje srdce je s tvojou rodinu. Boh ťa žehnaj, Tim."

Dua Lipa

"Počúvam smutné správy o tom, že sme stratili Aviciiho. Príliš mladý, odišiel príliš skoro. Úprimnú sústrasť jeho rodine, priateľom a fanúšikom."

Imagine Dragons

"Sme zničení správami o @Aviciim, práca s ním bola jedným z mojich obľúbených momentov celej spolupráce. Bol príliš mladý. Svet bol v jeho prítomnosti a s jeho umením šťastnejším a plnším miestom. Všetku svoju lásku posielame jeho priateľom a rodine."

Rita Ora

"Nemám slov. Pamätám si, aká úžasná bola spolupráca s ním na Lonely Together, mám pocit akoby to bolo len včera, čo sme spolu hovorili. Úprimnú sústrasť Aviciiho rodine, priateľom a fanúšikom, ktorí ho podporovali. Nech odpočíva v pokoji. Odišiel príliš skoro. Som zničená a so zlomeným srdcom."

Craig David

"Odpočívaj v pokoji Avicii. Moje srdce ostáva s tvojou rodinou v tejto ťažkej chvíli."

Na záver vám prinášame spomienku na myšlienky Aviciiho, ktoré vypovedajú, akým bol človekom:

  • "Nikdy som nesledoval hitparády."
  • "Je ťažké robiť hudbu keď ste na turné."
  • "Vždy som bol fascinovaný vytváraním vlastnej hudby, ale nikdy som nebol dostatočne zručný na to, aby som mohol hrať s nejakým nástrojom, takže keď som mohol robiť hudbu bez toho, aby som na toto nejak schopný, bolo úžasné."