Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.04.2018, 10:30

Kvôli výrokom o Hitlerovi si vyslúžil sedemročný zákaz. Teraz sa vracia do Cannes s novinkou

Režisér, ktorý roky patril medzi nežiaduce osoby sa vracia na francúzsky festival.

Kvôli výrokom o Hitlerovi si vyslúžil sedemročný zákaz. Teraz sa vracia do Cannes s novinkou
Zdroj: Reuters

Dánsky režisér Lars von Trier sa po sedemročnom zákaze tento rok opäť zúčastní filmového festivalu v Cannes. Podľa portálu hollywoodreporter.com to oznámili organizátori prehliadky.

Známeho kontroverzného filmára usporiadatelia akcie označili za nežiaducu osobu v roku 2011 kvôli výrokom týkajúcim sa Hitlera, ktoré predniesol na tlačovej konferencii. Možnosť, že sa tvorca oceňovaných filmov ako Melancholia, Antikrist alebo Tanec v temnotách do Cannes vráti, naznačil už v utorok riaditeľ festivalu Thierry Frémaux.

Usporiadatelia teraz potvrdili, že súčasťou programu bude premiéra von Trierovho nového filmu The House That Jack Built (Dom, ktorý Jack postavil). Von Trier pred siedmimi rokmi na tlačovej konferencii okrem iného povedal, že Hitler nie je práve "správny typ", ale že mu dosť rozumie a trochu s ním sympatizuje.

Účastníci konferencie - vrátane Kirsten Dunstovej, ktorá v Cannes získala cenu za hlavnú ženskú rolu v snímke Melancholia - boli šokovaní. Mnohí filmári ešte v ten istý deň žiadali von Trierove vylúčenie.

Novinka dánskeho režiséra The House That Jack Built nevybočuje z šokujúcej svojráznosti von Trierovho umenia. Film pojednáva o viacnásobnom vrahovi, ktorý vyčíňal v 70. rokoch v Amerike, je plný násilia a extrémnej brutality.

Hlavnú úlohu hrá Matt Dillon, kým v úlohách jeho obetí sa medzi inými objavia Uma Thurmanová, Riley Keoughová a dánska herečka Sofia Grabolová.

Ticketportal.sk