Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.03.2018, 16:12

Ringo Starr reportérovi BBC: "Vy ma budete oslovovať sir"

Princ William povýšil bývalého člena Beatles do šľachtického stavu. Jeho kolegovi z kapely Paulovi McCartneymu sa tejto pocty dostalo už v roku 1997.

Ringo Starr reportérovi BBC: "Vy ma budete oslovovať sir"
Zdroj: (John Stillwell/PA via AP) Reuters

77-ročný rodák z Liverpoolu sa zúčastnil slávnostného ceremoniálu v  Buckinghamském paláci. "Veľa to pre mňa znamená, je to uznanie mojej práce. Prijal som to s radosťou," oznámil Starr.

Už v roku 1965 dostala celá kapela Rád britského impéria a Starr povedal, že dnes mu jeho kolegovia chýbali: "Dnes som bol sám a trochu som sa triasol," priznal.

Pred 53 rokmi udelenie rádiu štyrom mladíkom vyvolalo zmiešané pocity. Rock’n’roll v tej dobe ešte vyvolával nedôveru.  John Lennon neskôr podľa BBC priznal, že všetci boli zo stretnutia s kráľovnou takí nervózni, že v Buckinghamskom paláci museli vyhľadať toaletu, aby si zapálili cigaretu.

"Kto to povedal? Tak túto rozprávku už nebudem šíriť ďalej," smial sa dnes Starr, keď mu to pripomenuli. 

 Na otázku, či chce, aby ho oslovovali sir Ringo, hudobník odpovedal: "To ešte neviem, je to nové a neviem, ako to náležite užívať."

Zdroj: Reuters/Yui Mok/PA via AP

​Potom sa obrátil k reportérovi BBC a povedal: "Ale očakávam, že VY to budete používat." O tom, čo s príslušným rádom urobí, má Starr jasnú predstavu. "Budem ho nosiť na raňajky," vyhlásil.

Do Buckinghamského paláca neprišiel úplne nepripravený. Minulý týždeň bol údajne na večeri s McCartneym, ktorý mu dal zopár dobrých rád: "Usmievaj sa," povedal mu. Ringo Starr momentálne žije v Los Angeles.