Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.03.2018, 10:52

Hviezda televízneho seriálu Sex v meste mieri do politiky

Americká herečka Cynthia Nixonová v pondelok oznámila, že bude v nastávajúcich demokratických primárkach kandidovať za guvernérku štátu New York.

Hviezda televízneho seriálu Sex v meste mieri do politiky
Zdroj: Reuters

Hviezda televízneho seriálu Sex v meste svoje plány zverejnila na sociálnej sieti Twitter, informuje stanica BBC. O 51-ročnej Nixonovej (na fotografii druhá sprava) sa už dlhšiu dobu v kuloároch hovorilo, že by mohla kandidovať proti súčasnému demokratickému guvernérovi štátu New York Andrewovi Cuomovi.

Herečka dosiaľ volený úrad nezastávala. "Milujem New York. Nikdy som nežila nikde inde, ale niečo sa už musí zmeniť," uviedla Nixonová.

Cuomo sa vyjadril, že sa potenciálnych oponentov v primárkach neobáva, napísal denník The New York Times. "Nie som nervózny, nech by kandidoval ktokoľvek. Sú to predsa voľby, a tak to má byť," povedal guvernér.

Podľa prieskumov má Cuomo podporu 66 percent voličov, Nixonovú by podporilo 19 percent voličov. Cuomo má náskok aj pred dvoma republikánskymi uchádzačmi o tento úrad - Johnom DeFranciscom a Marcom Molinarom.

"Niečo sa musí zmeniť. Chceme, aby naša vláda opäť pracovala na zdravotnej starostlivosti, ukončila masové väznenie a opravila naše pokazené metro. Je nám zle z politikov, ktorí sa viac starajú o titulky v novinách a moc než o nás samých. Už to nemôže byť len biznis ako doteraz," vyhlásila Nixonová.

Ak by herečka vo voľbách uspela, stala by sa prvou guvernérkou štátu New York. Nixonová, ktorá sa otvorene hlási k homosexualite, sa v roku 2012 sa zosobášila s partnerkou Christine Marinoniovou, aktivistkou hnutia LGBT.

Preslávila sa účinkovaním v seriáli Sex v meste (1998-2004), v ktorom hrala ambicióznu právničku Mirandu Hobbesovú. V roku 2004 jej udelili za túto úlohu ocenenie Emmy.

Ticketportal.sk