Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.02.2018, 10:34

Firma kedysi najmocnejšieho muža Hollywoodu Harveyho Weinsteina plánuje konkurz

Filmová a televízna spoločnosť The Weinstein Company zvažuje podať návrh na konkurz.

Firma kedysi najmocnejšieho muža Hollywoodu Harveyho Weinsteina plánuje konkurz
Zdroj: AFP

Rozhovory o možnom predaji firmy zlyhali. Spoluzakladal a riadil ju filmový producent Harvey Weinstein, ktorý čelí obvineniu od vyše 70 žien zo sexuálneho obťažovania aj znásilnenia.

O rozhodnutí predstavenstva informujú svetové médiá. Spoločnosť sa rozhodla, že firmu skúsi predať, aby ochránila majetok a pracovné miesta zamestnancov.

Rokovania sa ale skončili bez podpísanej dohody. Pred dvoma týždňami podal na firmu žalobu newyorský generálny prokurátor. Žiada od nej bližšie neurčenú sumu na odškodnenie obetí údajného zneužitia.

"Riadny konkurzný proces" je podľa oznámenia predstavenstva "jediným životaschopným spôsobom, ako maximalizovať zvyšnú hodnotu spoločnosti."

Jej bývalý šéf patril do októbra minulého roka k najmocnejším mužom v Hollywoode. Na jeho konte boli filmy ako Pulp Fiction, Zamilovaný Shakespeare alebo Divoký Django.

Patril medzi donorov Demokratickej strany a vystupoval ako bojovník za práva žien. Jeho nevyberané správanie k nim bolo pritom roky verejným tajomstvom. Prehovorili o ňom aj hviezdy ako Salma Hayek, Gwyneth Paltrow alebo Angelina Jolie.

Newyorský federálny súd teraz rokuje o žalobe šiestich žien, na ktoré mal zaútočiť, keď s nimi bol osamote. Weinstein súd žiada, aby proces s ním zastavil, pretože údajné útoky sa odohrali dávno a o vydieraní žaloba nepredložila žiadne dôkazy.

Ticketportal.sk