Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.02.2018, 18:12

Robert de Niro: Som zo zaostalej krajiny, ktorá trpí dočasnou duševnou chorobou

Hollywoodska hviezda v zahraničí jasne a presne definovala, čo si o USA v rukách aktuálneho prezidenta Donalda Trumpa myslí.

Robert de Niro: Som zo zaostalej krajiny, ktorá trpí dočasnou duševnou chorobou
Zdroj: Reuters

Hollywoodska hviezda Robert De Niro dnes o sebe pred účastníkmi vládnej konferencie v Dubaji povedal, že prichádza zo "zaostalej krajiny, postihnutej prechodnou duševnou chorobou".

Podľa agentúry AP tak narážal na amerického prezidenta Donalda Trumpa a zožal v sále potlesk. Vládna konferencia sa v Dubaji koná každoročne; zameriava sa na technológie a inovácie a umožňuje stretnutie politikov s predstaviteľmi súkromného sektora.

De Niro vyhlásil, že v krajine, o ktorej hovorí a ktorá je jeho krajinou, je jeho krajinou. Hlava Agentúry pre ochranu životného prostredia (EPA) tvrdí, že globálne otepľovanie môže byť ľudstvu prospešné.

Scotta Pruitta do čela tohto úradu vymenoval Trump. Pruitt je odporcom teórií o príčinách klimatických zmien a domnieva sa, že vplyv ľudskej činnosti na klímu je neistý.

"Hovorím o svojej krajine, o Spojených štátoch amerických. Neradi o sebe hovoríme, že sme zaostalá krajina, tak radšej povedzme, že teraz trpíme dočasnú duševnou chorobou," povedal De Niro.

V sále sa ozval potlesk a smiech, keď herec dodal, že Spojené štáty sa nakoniec uzdravia, až ich "nebezpečný vodca" svoj úrad opustí.

De Niro vo voľbách v roku 2016 podporoval Trumpovu súperku Hillary Clintonovú a patrí k hollywoodskym celebritám, ktoré sa po voľbách pripojili k demonštráciám proti Trumpovi.

Ticketportal.sk