Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.01.2018, 00:01

Meghan Markleová prelomí na svadbe storočnú kráľovskú tradíciu

Tradícia, ktorá je v kráľovskej rodine zaužívaná stáročia, bude prelomená snúbenicou princa Harryho. Zúčasní sa toho celá kráľovská rodina.

Meghan Markleová prelomí na svadbe storočnú kráľovskú tradíciu
Zdroj: Reuters

Očakáva sa, že Meghan Markleová prednesie na svojej svadbe s princom Harrym svoj vlastný prejav, čo by znamenalo, že prelomí stáročia dlhú tradíciu kráľovského dvora, píše Independent.

Bývalá herečka je pripravená predniesť reč počas recepcie, ktorá sa bude konať na hrade Windsor po sviatočnej ceremónii, 19. mája. Podľa informácií The Sunday Times, sa čakáva, že sa jej zúčastní 800 hostí.

Herečka, známa zo seriálu Kravaťáci (Suits) a snúbenica britského princa Harryho, tak má urobiť kvôli otcovi. Thomas Markle má už pokročilý vek, 73 rokov. 

Otec ju podľa všetkého k oltáru privedie, avšak nie je pravdepodobné, že bude schopný aj predniesť reč na recepcii. Kvôli tomu sa jej má ujať Markleová, ktorá má pochopenie pre to, že jej otec chce vyjadriť vďaku princovi Harrymu, kráľovnej, svojej rodine a priateľom za "láskyplný" a ústretový krok, ktorý prelomí kráľovské zvyky.

​Markleová, od ktorej sa očakáva, že sa v ten deň stane vojvodkyňou má podľa tlačových správ plnú podporu princa Harryho. Hoci prejav pred celou rodinou vrátane kráľovnej nie je pre Američanku maličkosťou, Markleová je na verejné prejavy zvyknutá.

Ako obhajkyňa žien v OSN budúca vojvodkyňa presadzovala rodovú rovnosť a verejne podporovala kampaň He For She Emmy Watsonovej.

V roku 2015 predniesla pred generálnym tajomníkom OSN Ban Ki Moonom prejav, v ktorom zaznelo: "Som hrdá na to, že som žena a feministka ... Žena je rovná svojmu manželovi."

Čo sa týka princa Harryho, ten ohlásil ako svedka brata, princa Williama. Prezident USA pozvanie na svadbu nedostal. Potvrdil to sám v rozhovore pre Piers Morgan, čím sa ukončili aj špekulácie o tom, že Donald Trump by mohol navštíviť Veľkú Britániu v čase kráľovskej svadby.

V rozhovore v roku 2016 dokonca sama Markleová opísala Trumpa ako "rozdeľujúceho" a "misogynistického".