Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.01.2018, 18:40

V Londýne nečakane zomrela speváčka kapely Cranberries

Speváčka mala počas minulého roka problémy s chrbtom.

V Londýne nečakane zomrela speváčka kapely Cranberries
Zdroj: Wikimedia Commons/Eva Rinaldi

Vo veku 46 rokov zomrela frontmanka írskej skupiny Cranberries, Dolores O'Riordan. Podľa agentúry AP to oznámila jej hovorkyňa Lindsey Holmesová.

Holmesová uviedla, že O'Riordan náhle skonala v pondelok v Londýne, kde nahrávala. Hovorkyňa dodala, že speváčkina rodina je správou zdrvená.

Skupinu Cranberries z írskeho mesta Limerick v 90. rokoch medzinárodne preslávili viaceré skladby vrátane hitov ako Zombie či Linger.

Príčina smrti speváčky zatiaľ nie je známa, no kapela musela minulý rok zrušiť európske a americké turné pre jej pretrvávajúce problémy s chrbtom. 

Hit Zombie patrí medzi najúspešnejšie single kapely:

"Členovia rodiny sú zničení z najnovších správ a požiadali o súkromie v tomto veľmi náročnom čase," hovorí oficiálne stanovisko.

O’Riordanová sa pridala ku kapele Cranberries (vtedy fungujúcej pod názvom The Cranberry Saw Us) v roku 1990. Slávni sa Cranberries stali v roku 1993 po vydaní albumu Everybody Else Is Doing It, So Why Can't We?.

V 90-tych rokoch patrili medzi najúspešnejšie rockové kapely. V roku 2003 sa však rozpadli a O’Riordanová hrávala s inými kapelami. Počas tohto obdobia nahrala aj dva sólové albumy.

The Cranberries sa znovu spojili v roku 2008. Ich posledný album nesie názov Something Else a vyšiel v roku 2017. 

V októbri 2012 koncertovala kapela na Slovensku, v bratislavskej Inchebe.

Posledný príspevok na sociálnu sieť pridala 4. januára, kedy sa lúčila so svojou mačkou pred cestou do Írska.

Ticketportal.sk