Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.11.2021, 11:07

Posledné zbohom Mekymu Žbirkovi: Rozlúčka s československou legendou sa bude konať dnes

Poslednej rozlúčky sa zúčastní aj prezidentka Zuzana Čaputová.

Posledné zbohom Mekymu Žbirkovi: Rozlúčka s československou legendou sa bude konať dnes
Zdroj: PubRes / Meky

Posledná rozlúčka s československou hudobnou legendou Mirom Žbirkom, ktorý zomrel v stredu 10. novembra 2021, sa bude konať dnes vo Veľkej obradnej sieni Krematória Strašnice v Prahe o 14:00 hodine.

​Verejnosť sa bude môcť so spevákom rozlúčiť v priestore pred obradnou sieňou, kde bude umiestnená aj kondolenčná kniha. Z dôvodu platných obmedzení v súvislosti s koronavírusovou pandémiou bude vstup na rozlúčku umožnený len pozvaným osobám. 

Medzi pozvanými je aj slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá sa poslednej rozlúčky zúčastní napriek tomu, že podľa pôvodných informácií mala na piatok naplánované pracovné povinnosti v Bratislave. Napokon sa rozhodla pre cestu do Prahy.

Český prezident Miloš Zeman, ktorý je stále hospitalizovaný v nemocnici, zašle podľa zistených informácií na poslednú rozlúčku so Žbirkom veniec.

Kondolenčná kniha na znak úcty k mimoriadnej osobnosti je sprístupnená aj na Slovensku, a to od minulého piatku 12. novembra v Dvorane ministerstva kultúry na Námestí SNP v Bratislave. Návštevníci tak majú možnosť vyjadriť spomienku a úctu spevákovi ešte dnes od 9:00 do 18:00.

Prenos bude k zhliadnutiu aj na spevákovom oficiálnom facebookovom profile, ktorý teraz spravuje jeho manželka. Online prenos prinesú aj HN.