Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.10.2021, 00:00

Bytosť, ktorá občas rozvracia rodiny: Vnúča a jeho návod na použitie

  • Vznikajú kurzy, kde vás naučia stať sa skvelým starým rodičom.
  • Je to tak, babičky a deduškov je potrebné cvičiť, aby náhodou nedajbože neurobili niečo, čo sa vnúčaťu nebude páčiť.
  • Deti totiž v niektorých rodinách spôsobujú nezhody medzi generáciami.
  • Prečítajte si článok publikovaný v HN magazíne, ktorý vychádza každý piatok ako príloha k Hospodárskym novinám.
Bytosť, ktorá občas rozvracia rodiny: Vnúča a jeho návod na použitie
Zdroj: Dreamstime

Ak sa teraz niekto rozosmial či, naopak, vydesil pri predstave, že navrhuje svokre či matke návštevu kurzu, ako sa správať k vnúčatám, vyzývame ho týmto, aby sa upokojil.

​Trendom totiž je venovať takýto kurz v online forme ako darček. Jeho súčasťou je inštruktážne video, ako pritom postupovať, aby vás matka či svokra pri pokuse o odovzdanie poukazu s názvom Veselá babička nezabila.

„Najťažšie je prinútiť babičky, aby si taký kurz vôbec pustili. Je to priamo bojová úloha. Takže sme dokonca natočili video, ako im ho odovzdať,“ vysvetľuje psychológ Milan Studnička, spoluzakladateľ portálu Dovychovat.

Tento portál okrem iného ponúka kurzy, ktorých cieľom je naučiť rodičov a starých rodičov vzájomne komunikovať o všetkom, čo sa týka vnúčat. Napríklad sa tam dočítate vety, ktoré dovádzajú rodičov k šialenstvu.

Takže toto hovoria deti, keď sa vracajú domov od starých rodičov: Babička mi to dovolila, prečo to nemôžem robiť doma? Babička hovorila, aby som ti to nehovorila. Babička ma strašila, že keď nebudem rýchlo spať, nevyrastiem. Babička ma nútila zjesť všetko mäso.

„Na svojich konzultáciách sa stretávam s naozaj smutnými príbehmi, ako babička môže negatívne ovplyvňovať chod celej rodiny,“ vysvetľuje Milan Studnička.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 90% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.