10.11.2017, 16:28

Karel Gott o kríze spoločnosti: beh sveta riadia iIlumináti, tvrdil spevák pred rokmi

Pred šestnástimi rokmi udivil čitateľa svojou náklonnosťou ku konšpiračným teóriám.

Karel Gott o kríze spoločnosti: beh sveta riadia iIlumináti, tvrdil spevák pred rokmi
Zdroj: Ondřej Němec, MAFRA

Matador pop-music Karel Gott o kríze modernej spoločnosti a príchode novej totality v rozhovore z 8. júna 2001. Ukážku z rozhovoru priniesli Lidovky (v rámci dvadsiateho výročia založenia magazínu Piatok LN).

Zlatý slávik rozprával napríklad o tom, že všetci sme len figúrkami, ktorými manipulujú tajomné skupiny mocných finančníkov a okultistov a varoval, že sa rútime v ústrety novej orwellovskej totalite.

  • Chodíte voliť?

Chodím, pretože voliť sa má, a našťastie poznám politikov, ktorí sú konkrétni a nie kryptofyty a dokážu ma presvedčiť, bez toho, aby som na to potreboval štyri roky.

  • Dokážu sa voliči poučiť zo svojich omylov?

Som presvedčený, že zvlášť v posledných storočiach nejde o žiadne omyly, naopak politika sa odvíja podľa presných scenárov, nič sa nedeje náhodou, aj to najhoršie ako vojny.

Vždy sa o víťazoch rozhodlo dávno predtým. Rovnako banky podporovali toho, kto rozpútal vojny, a vyjednávali s tým, kto bol napadnutý. 

Beh sveta riadia tieto vysoké nadštátne kruhy, tzv. Ilumináti alebo osvietenci, a tiež sväté poriadky a lóže až po mysticko-okultné organizácie.

  • Mohli by ste to nejako upresniť?

Ide o osoby, ktoré vlastne určujú, kto bude robiť politiku, a to ostatné už je len veľké divadlo.

  • Nie je to trochu vykonštruované? To by znamenalo, že jedinec, dokonca ani skupina nemá šancu čokoľvek ovplyvniť...

Dal by som niekoľko príkladov z histórie. Päť synov jedného slávneho frankfurtského bankára si rozdelilo sféry vplyvu - jeden zostal v dome svojho otca, druhý odišiel do Londýna, tretí do Paríža, ďalší do Viedne a posledný do Neapola a financovali všetky znepriatelené strany v napoleonských vojnách.

Posielali si správy o situácii na bojovom poli po poštových holuboch, pretože tí boli rýchlejší ako kuriéri. A tak len vyvolení boli správne informovaní, že pri Waterloo bol Napoleon definitívne porazený.

Zdroj: Ondřej Němec, MAFRA

Len oni mohli robiť výhodné finančné operácie. Alebo také víťazstvo proletariátu, ktorý viedla ruská inteligencia, platená najvyššími západnými finančnými a priemyselnými kruhmi.

Zakladateľ Červenej armády Lev Trockij a jeho súdruhovia boli pripravovaní na území Standard Oil v New Jersey a vyslaní prezidentom newyorskej banky Jacobom Schiffom do Petrohradu s podporou pre revolúciu vo výške dvadsiatich miliónov dolárov v zlate.

Nemeckí priemyselní magnáti a poradcovia cisára zase vybavili Lenina a jeho apoštolov z Zürichu, aby potom Rusko muselo podpísať brestlitovský mier a oni mohli opustiť východný front, kde mali zbytočné straty.

Lenin bol vynikajúci spoluhráč a nemecký agent, Trockij zase zlý herec z Brooklynu, ale výborný rečník. Títo chlapci vedeli všetko veľmi dobre vyložiť ľuďom a v akejkoľvek dobe.

Avšak keď sa boľševizmus alebo iné "revolúcie" rozmontujú, zrazu zbadáte ľudí, ktorí vyzerajú rovnako ako Trockij a zistíte, že ste zase za blbca.

Zdroj: Ondřej Němec, MAFRA

  • Zažil ste vy sám niekedy nečakané prekvapenia takého druhu?

Keď som prvýkrát odišiel na Západ, zmienil som sa o našich pomeroch a bol som kritizovaný, že to zle vidím. Všetci boli ľavicoví, mali Che Guevaru a mleli, že je potrebné myslieť na väčšinu.

Tešil som sa do slobodného sveta, že sa konečne nadýchnem, a namiesto toho som pozeral ako blázon, kde to som. Chápal som tieto postoje v Amerike v súvislosti s vojnou vo Vietname, veď tam posielali umierať svojich chlapcov.

Logicky proti každej akcii, ktorá sa vedie, vzniká protireakcia. Nemohol som ale s nimi diskutovať, boli strašne radikálni, nezmieriteľní až zlí, ale poučil som sa z toho.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.