11.10.2017, 14:33

Bitka o Trumpa. Ja som prvá dáma, odkazuje Ivana Trumpová manželke prezidenta USA

Situácia v Bielom dome sa "vyostruje".

Bitka o Trumpa. Ja som prvá dáma, odkazuje Ivana Trumpová manželke prezidenta USA
Zdroj: Tomáš Krist, MAFRA, Reuters

Prvá žena amerického prezidenta Donalda Trumpa, Ivana, sa pustila do slovnej vojny s jeho súčasnou manželkou Melaniou. Štipľavé poznámky, ktoré na jej adresu trúsila v rannej šou ABC, Trumpova žena komentovala tak, že na seba Ivana iba strháva pozornosť, píšu Lidovky.

V rámci propagácie svojej novej knihy Raising Trump o výchove troch najstarších detí súčasného amerického prezidenta poskytla Ivana Trumpová v pondelok rozhovor pre show Good Morning America. V ňom predniesla aj niekoľko komentárov na adresu Trumpovej súčasnej manželky Melanie.

Údajne nechce bývalému mužovi do Bieleho domu volať - aj keď má priamu linku - aby nevzbudila jej žiarlivosť. "V podstate som Trumpova prvá žena. Jasné? Ja som prvá dáma," vyhlásila s úsmevom.

Melaniu tiež Ivana Trumpová ľutovala. "Myslím si, že to pre ňu vo Washingtone musí byť hrozné. Ale radšej ona ako ja. Ja by som Washington neznášala," tvrdí. "Dokázala by som hovoriť štyridsaťpäť minút v kuse bez pomocníka? Iste. Dokážem prečítať zmluvu? Dokážem vyjednávať? Zvládnem byť zábavná? Samozrejme. Ale naozaj by sa mi tam nepáčilo. Mám rada svoju slobodu."

Urazila aj Donaldovu druhú manželku Marlu Maplesovú, keď ju nazvala "showgirl", teda ženou, ktorá sa rada predvádza. Melania Trumpová ale nenápadnú zákernosť prezidentovej bývalej manželky nenechala len tak.

Inšpirovala sa Trumpovým odporúčaním, že nepriateľovi je vždy potrebné vrátiť úder ešte tvrdšie. Jej hovorkyňa Stephanie Grishamová označila Ivanine poznámky za obyčajnú snahu o upútanie pozornosti s cieľom zvýšenia predaja knihy. Oznámila tiež, že Melania je vo Washingtone spokojná.

"Pani Trumpová urobila z Bieleho domu domov pre prezidenta i svojho syna Barrona. Miluje život vo Washingtone a teší ju pôsobenie v úlohe prvej dámy Spojených štátov. Má v pláne využiť túto úlohy na to, aby pomáhala deťom, nie k predaju kníh," odkázala Grishamová.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.