Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.10.2021, 00:00

Herečka Martha Issová: Príbeh Zátopkovcov vo mne prehĺbil nechuť k totalite

  • Film Zátopek, ktorý je od septembra v kinách, neprináša len príbeh legendárneho československého bežca, ale aj jeho ženy, oštepárky Dany.
  • Bez jej súhlasu – a spomienok – by snímka nikdy nevznikla. Martha Issová, ktorá ju stvárnila, v rozhovore okrem iného spomína čierny humor vlani zosnulej atlétky, ale tiež vlastnú bolesť súvisiacu so Sýriou, rodiskom jej otca.
  • Prečítajte si rozhovor publikovaný v HN magazíne, ktorý vychádza každý piatok ako príloha k Hospodárskym novinám.
Herečka Martha Issová: Príbeh Zátopkovcov vo mne prehĺbil nechuť k totalite
Zdroj: Jan Zatorsky, MAFRA

Bára Špotáková hodí oštepom aj 72 metrov. Koľko najviac ste hodili vy?

​(Rozosmeje sa) Dana Zátopková hodila v tom svojom slávnom helsinskom zlatom hode o kúsok viac ako päťdesiat metrov. Takže, samozrejme, bola fuška toto dosiahnuť! Pravdupovediac, ani sme to nemerali. Pretože môj múdry tréner Rudolf Černý, okrem iného niekdajší tréner Báry Špotákovej, s ktorým som sa na rolu Dany Zátopkovej pripravovala, vôbec nechcel, aby som sa tým zaoberala. Nám išlo o to, aby som si osvojila ten správny pohyb, tú oštepársku techniku, ktorá ešte navyše v čase, keď hádzala Dana, bola iná, než je tá súčasná. Takže som trénovala špecifický Danin štýl. Ona napríklad pri hode

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 96% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Do konca súťaže zostáva

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.