28.03.2015, 00:00

Spojenie technológie a módy. Ženské srdce zaplesá

Tago arc nie je len bežný náramok. Je spojením technológie elektronického papiera a kusu módy. Skvelý šperk pre každú ženu.

S technológiou elektronického papiera sme sa stretli doteraz najmä pri čítačkách elektronických kníh. Avšak v poslednej dobe sa dostáva aj do oblasti módy. Elektronický papier sa objavil napríklad aj v obuvníckom dizajne.

Niet sa čomu čudovať. Ide o pomerne lacnú technológiu, ktorá je navyše nenáročná na elektrickú energiu.


Prečítajte si aj: Niečo pre dámy. Prvé inteligentné topánky, ktoré menia svoj dizajn


Tago arc uspel ako na kickstarterovskej sieti indiegogo.com. Za necelé dva mesiace vyzbierali autori viac ako 104-tisíc dolárov. Na spustenie výroby tohoto jedinečného náramku potrebovali len 40-tisíc. Takže počiatočnú sumu naplnili na 261 percent.

Čo priaznivcov módy nepoteší, je vyššia cena. Autori si za náramok, ktorý sa má začať vyrábať koncom roka, pýtajú až 299 dolárov.

Za túto sumu si môžete vybrať jeden z troch základných dizajnov. Zlatý, strieborný alebo čierny náramok. Ten bude na svojej vonkajšej strane zobrazovať vami zvolený dizajn v šiestich odtieňoch sivej.

Motívy si môžete meniť inteligentným telefónom pomocou špeciálnej aplikácie. Mobilný telefón stačí pritom len priložiť k náramku. Vďaka technológii NFC sa vami zvolený alebo navrhnutý motív hneď premietne do náramku.