Možností na nasýtenie hladného žalúdka je v Štúrove i jeho bezprostrednom okolí viac ako dosť. Aj priamo na miestnom kúpalisku je pripravená rozsiahla stravovacia zóna, kde možno ochutnať mäsové špeciality grilované na drevenom uhlí či rôzne druhy pečených rýb i polievok. Množstvo reštaurácií, kaviarní a ďalších podnikov čaká na turistov tiež v centre mesta. Odporúčame vyskúšať reštauráciu St. Florián, ktorá má okrem pizze v ponuke rôzne špeciality slovenskej kuchyne. Podľa majiteľa Ladislava Smatanu ich pripravujú podľa tradičných receptov starých materí.

Sir Percival si potrpí na dobové kostýmy. Snímka: autor
Zdroj: autor

Chutne najesť sa dá aj počas výletov do okolia mesta. Pri spoznávaní krás miestnej krajiny možno v obci Šarkan navštíviť Ranč u divokého koňa. Majiteľka Monika Lévardyová každému hosťovi odporúča ochutnať drevenú rančerskú misu. Jedlo za 40 eur určené pre štyri osoby je zmesou domácich jaterníc, klobások a rôznych ďalších mäsových špecialít. Ako dezert sa hodí pravá domáca štrúdľa. Po dobrom jedle si možno objednať jazdu na historickom koči, ľukostrelbu či zajazdiť si na niektorom z koní.

V obci Nána pri Štúrove nájdete zaujímavú reštauráciu Sir Percival. Celý podnik je zariadený v štýle stredovekých rytierov a aj personál je oblečený v dobových kostýmoch. Stolovať možno pri okrúhlom stole, pri akom sedávali Artuš a jeho družina. Špecialitou podniku je ragú polievka z diviny podávaná v chlebovom bochníku. Ako hlavné jedlo odporúčame hydinový špíz s jablkami, banánmi, dusenou kapustou a ďalšími prílohami, podávaný pod názvom Drevená misa pre dvoch hladných rytierov.