14.07.2017, 11:05

Nominácie na Emmy sú známe. Kraľujú im sci-fi seriál a komediálna show

Sci-fi seriál z produkcie HBO Westworld a komediálna show televízie NBC Saturday Night Live získali najväčší počet nominácií na televízne ceny Emmy.

Nominácie na Emmy sú známe. Kraľujú im sci-fi seriál a komediálna show
Zdroj: HBO

Počas odovzdávania 17. septembra môžu tvorcovia každého z nich uspieť v 22 kategóriách. Nominácia vo štvrtok zverejnila americká televízna akadémia.

K ďalším favoritom budú patriť seriály Feud a Stranger Things s 18 nomináciami, Veep navrhnutý v 17 kategóriách či Big Little Lies a Fargo, ktoré môžu dostať až 16 ocenení.

Dlhoročná úspešná parodická show vysielaná na NBC raz týždenne od roku 1975 získala nominácie predovšetkým v hereckých kategóriách.

Cenu môže dostať napríklad Alec Baldwin, ktorého stvárnenie Donalda Trumpa sa už niekoľkokrát stalo námetom seriózneho politického spravodajstva aj popudených reakcií od šéfa Bieleho domu.

Medzi ďalšími navrhnutými hercami sú napríklad Kevin Spacey za rolu prezidenta v seriáli Dom z kariet, Nicole Kidmanová a Reese Witherspoon za komediálne dramatickú sériu Sedmilhářky či Ewan McGregor za krimi Fargo.

V sledovanej kategórii najlepší dramatický seriál môžu uspieť série Volajte Saulovi, Dom z kariet, Príbeh služobnice, The Crown, Stranger Things, This Is Us a Westworld.

Z televíznych spoločností získala najviac nominácií podobne ako v minulých rokoch HBO, ktorej diela bola navrhnuté v 110 kategóriách, nasledovaná internetovou televíziou Netflix s 91 a klasickou NBC so 60 nomináciami.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.