Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.07.2017, 17:35

Len nech ľudia vidia nepríjemnú pravdu, odkazuje Emília Vášáryová

Všetko, o čom rozpráva slovenská Čiara, ktorú videli diváci na festivale v Karlových Varoch, sa naozaj stalo. Len rôznym ľuďom na oboch stranách hranice aj zákona. Jednu z hlavných rolí pašeráckého thrilleru hrá Emília Vášáryová, ktorá inak filmy plné násilia nemiluje. "Ale kvôli takej potrebnej látke som urobila výnimku," prezradila herečka.

Len nech ľudia vidia nepríjemnú pravdu, odkazuje Emília Vášáryová
Zdroj: Wandal Production

Emília Vášáryová hrá jednu z hlavných rolí pašeráckého thrilleru. Pritom, filmy plné násilia vôbec nemiluje. "Ale kvôli takej potrebnej látke som urobila výnimku," líči herečka.

Projekt s pôvodným názvom Schengen Story sa prezentoval práve vo Varoch pred dvoma rokmi, teraz tu má slovensko-ukrajinská koprodukcia premiéru. "Nedokážeme si ani predstaviť, čo sa na Ukrajine deje. Nikdy som nevidela modrú vlajku s hviezdičkami tak rada ako pri návrate z Užhorodu," hovorí herečka v rozhovore pre iDNES.

Najväčšieho zloducha Čiary hrá Andrej Hryc, jeho dcéra Wanda  je producentkou projektu. "Pôvodne sme premýšľali o komédii, ale keď sa dcéra z tých končín vrátila, povedala mi: To nepôjde, oci, tam ide o veľké peniaze a o život," zhrnul Hryc. Podľa Vášáryovej, ktorej postava v pozadí prevadzačského klanu nesie krvavé tajomstvo, ľuďom treba ukazovať ľuďom pravdu, aj keď o nej nechcú počuť. Pozrite si video v článku, nájdete v ňom celý rozhovor s populárnou slovenskou herečkou.