Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.06.2017, 09:55

Zomrel herec z trilógie Millennium. Zahral si aj po boku Toma Cruisea či Keanu Reevesa

Jeden z popredných švédskych hercov Michael Nyqvist. Preslávil sa najmä trilógiou Millennium Stiega Larssona, zomrel v utorok vo veku 56 rokov.

Zomrel herec z trilógie Millennium. Zahral si aj po boku Toma Cruisea či Keanu Reevesa
Zdroj: Twitter, YouTube

Podľa informácií svojej rodiny prehral dlhý boj s rakovinou pľúc. "S hlbokým zármutkom oznamujeme, že náš milovaný Michael, jeden z najuznávanejších a najlepších švédskych hercov, skonal pokojne v kruhu svojej rodiny," uviedla vo vyhlásení citovanom agentúrou AP hercova agentka Jenny Tversky.

Zdroj: Twitter

Nyqvista preslávila najmä úloha novinára Mikaela Blomkvista vo švédskej filmovej trilógii Millennium, ktorú tvoria tituly Muži, ktorí nenávidia ženy, Dievča, ktoré sa hralo s ohňom a Dievča, ktoré koplo do osieho hniezda.


Zahral si aj v niekoľkých amerických filmoch: po boku Toma Cruisa sa objavil v snímke Mission: Impossible 4 (2011), s Keanu Reevesom účinkoval v akčnom filme John Wick (2014).

Pred dvoma rokmi stvárnil úlohu v dráme Kolónia nemeckého režiséra Floriana Gallenbergera, vlani v americkom trileri Frank a Lola (2016). Jeho posledným filmom, ktorý bude mať premiéru už po jeho úmrtí, je tragický príbeh ruskej ponorky Kursk.

Ticketportal.sk