15.06.2017, 17:15

Režisér Batmana a Robina nasleduje Clooneyho. Spackal som to, hovorí

Film Batman a Robin oslavuje dvadsať rokov od premiéry. Od svojho vzniku je zatracovaný fanúšikmi i kritikou. Režisér Schumacher sa po dvadsiatich rokoch v rozhovore za vznik filmu ospravedlnil.

Batman (George Clooney) a Robin (Chris O'Donnell)
Zdroj: Warner Bros

Nadviazal tak na Georgea Clooneyho, ktorý sa za svoje stvárnenie Batmana už ospravedlnil.
"Pozrite sa, ospravedlňujem sa. Chcel by som sa ospravedlniť každému fanúšikovi, ktorého som filmom sklamal. Myslím si, že im to dlhujem, "povedal konečne po dvadsiatich rokoch režisér Joel Schumacher reportérovi magazínu Vice, informujú Lidovky.

V roku 1989 Warner Bros vyprodukovali snímku Batman pod taktovkou Tima Burtona. Za úspechom filmu určite stál aj výborný Michael Keaton v úlohe titulného maskovaného pomstiteľa a Jack Nicholson ako jeho úhlavný nepriateľ Joker.

V roku 1992 uzrelo strieborné plátno aj nemenej úspešné pokračovanie Batman sa vracia. Na treťom filme už Burton ani Keaton spolupracovať nechceli, a tak Warner Bros oslovili Joela Schumachera (ktorý už bol ale známym režisérom oceňovaných snímok Voľný pád alebo napríklad Hráči so smrťou) a úlohu Batmana dostal George Clooney.

Batman navždy z roku 1995 len zďaleka dosahoval úspech Burtonových filmov. Schumacher si preto povedal, že musí zájsť ešte ďalej. Tak v roku 1997 vznikol jeden z najzatracovanejších komiksových filmov v dejinách.

Snímku nezachránila ani plejáda známych hercov - okrem Clooneyho si v ňom zahral aj Arnold Schwarzenegger, Uma Thurman alebo Alicia Silverstoneová. Film bol takým prepadákom, že sa Schumacherovi dáva za vinu, že "zabil" filmovú značku Batman až do roku 2005, keď Christopher Nolan natočil úspešnú snímku Batman začína.

Mnohí Batmanom a Robinom roztrpčení diváci filmu vyčítali aj úplné drobnosti - Batman Georgea Clooneyho je tak dodnes terčom internetových vtipov, pretože ako jediný má na svojom kostýme urobené bradavky.

Schumacher svoju ospravedlnením nadviazal napríklad na Georgea Clooneyho, ktorý sa v roku 2015 ospravedlnil v talk show Grahama Nortona za to, že zničil Batmana ako postavu.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.