Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.09.2021, 13:00

Knižná novinka z pera Petry Hederovej mieri na pulty. Prinesie výzvy aj sklamania na pozadí pandémie

Príbeh je hybridom viacerých tém, vrátane pandémie.

Knižná novinka z pera Petry Hederovej mieri na pulty. Prinesie výzvy aj sklamania na pozadí pandémie
Zdroj: MAFRA SLOVAKIA

Na trh prichádza knižná novinka Komediantka, aktuálne je v predpredaji na weboch kníhkupectiev. Oficiálny dátum vydania je 30. september 2021. Hlavným motívom románu od Petry Hederovej je pandémia a tehotenstvo so ženatým mužom, ktorý sa k dieťaťu nemieni priznať. Hlavnej hrdinke Agáte to prinesie nové výzvy aj sklamania.

O knihe

Agáta je obyčajná žena, s ktorou sa osud nemazná. Jedného dňa zistí, že je tehotná so svojím prominentným milencom, ktorý o však dieťa nejaví záujem. Sám totiž deti má a k nim aj nič netušiacu manželku. Rozhodne zostať slobodnou matkou.

Už počas tehotenstva v sebe odhalí skrytý talent zabávať ľudí. Tým sa začína sa kolotoč stand-up vystúpení, nakrúcania videí a nečakanej vlny popularity. Otvárajú sa jej celkom nové obzory, prichádzajú nevídané možnosti. Ale aj nástrahy a problémy.

Ženský svet aj pandémia

„Už dávnejšie som mala v pláne napísať niečo o žene, ktorá sa venuje standupu. Fascinovalo ma to, pretože som sama uvažovala nad tým, či by som to dokázala. Zostala som len pri úvahách a povedala som si, že sa skúsim vžiť do tejto činnosti aspoň prostredníctvom knižky,“ hovorí autorka.

„Neberie sa však príliš vážne a dokáže si zo svojho stavu vystreliť. Podotýkam, že jej situácia nie je jednoduchá, pretože je tehotná s mužom, ktorý už rodinu má a ďalšie dieťa odmieta,“ dodáva Petra Hederová.

Príbeh je podľa jej slov hybridom viacerých tém, vrátane pandémie. „Mňa pandémia  veľmi nepoznačila, keďže pracujem z domu a rýchlo sa adaptujem na nové podmienky,“ hovorí.