Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.05.2017, 13:29

Róby na Cannes. Monica Belluci tromfla o polovicu mladšie polonahé modelky

Úvodnému dňu festivalu prialo počasie, takže si početní filmoví nadšenci mohli vychutnať svojich obľúbencov pri prechádzke po červenom koberci, ktorá predchádzala otváraciemu galavečeru.

Róby na Cannes. Monica Belluci tromfla o polovicu mladšie polonahé modelky
Zdroj: REUTERS

 V hlavnej súťaži festivalu sa bude do 28. mája usilovať o Zlatú palmu a ďalšie trofeje celkovo 19 filmov. V galérii si pozriete výber tých najkrajších rób, ktoré sa zaskveli na červenom koberci v doterajších dňoch.

​Nechýbajú ani diela japonskej a juhokórejskej kinematografie, severských, britských či maďarských umelcov. Ani slovenská, ani česká kinematografia v hlavnej súťaži zastúpenie nemajú. Po prvý raz v histórii vybrali organizátori do súťaže aj dve snímky z produkcie digitálnej platformy Neflix. O laureátoch rozhodne odborná medzinárodná porota, ktorej bude v tomto roku predsedať španielsky oscarový režisér Pedro Almodóvar.

Zdroj: REUTERS/Stephane Mahe

Jej členmi sú ďalší špičkoví európski režiséri Paolo Sorrentino z Talianska a Maren Adeová z Nemecka, ako aj hollywoodska hviezda, herec a producent Will Smith a jeho krajanka Jessica Chastainová, ich francúzska kolegyňa, herečka a režisérka Agnes Jaouiová, čínska herečka Bingbing Fan, juhokórejský filmár Park Chan-Wook i renomovaný skladateľ filmovej hudby Gabriel Yared, Francúz libanonského pôvodu, ktorý je laureátom Oscara i prestížnej ceny Grammy za prácu k filmu Anglický pacient.

Otvárací film tradičnej filmovej prehliadky nakrútil francúzsky režisér Arnaud Desplechin so Charlotte Gainsbourgovou, Marion Cotillardovou a Mathieuom Amalricom v hlavných úlohách. Ide o príbeh filmára, ktorého život úplne zmení objavenie sa jeho lásky z minulosti. Mimoriadne bezpečnostné opatrenia sprevádzajú jubilejný 70. ročník Medzinárodného filmového festivalu (MFF) v juhofrancúzskom Cannes, ktorý slávnostne otvorili dnes večer projekciou mimosúťažnej ľúbostnej drámy Les Fantômes d'Ismaël.

Ticketportal.sk