18.05.2017, 11:54

Je to definitívne, Marta Kubišová končí s kariérou. Pozrite si jej život v restrospektíve

Marta Kubišová plánuje tento rok oficiálne ukončiť svoju kariéru. S turné "Marta Naposledy" vystúpi v Čechách i na Slovensku.

1. novembra 1942 sa narodila v Českých Budejoviciach česká speváčka Marta Kubišová. Na archívnej snímke česká speváčka Marta Kubišová počas vystúpenia na multikultúrnom festivale Bažant Pohoda 17. júla 2009 na letisku v Trenčíne.
Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

Podľa českého spravodajského serveru Novinky.cz si definitívnu bodku naplánovala na 27. októbra do pražskej Lucerny a na 1. novembra do Českých Budějovíc. Kubišová začínala svoju kariéru v 60. rokoch 20. storočia, keď patrila k najpopulárnejším speváčkam vo vtedajšom Československu. Po roku 1968 jej komunistické úrady zakázali koncertovať a na pódium sa mohla vrátiť až v novembri 1989. Pozrite si v galérii retrospektívu jej života a kariéry.

V rámci októbrového koncertu v Lucerne vystúpia spolu s Kubišovou ako hostia aj Václav Neckář, Aneta Langerová a Lucie Bílá. 1. novembra, v deň jej 75. narodenín, sa so svojimi fanúšikmi rozlúči na pódiu v Českých Budějoviciach.

Kubišová už viackrát oznámila, že končí so speváckou kariérou. Dôvodom bol aj jej zhoršený zdravotný stav, pred dvoma rokmi mala problémy so srdcom. Podľa vlastných slov si chce konečne oddýchnuť a plánuje napísať aj knihu, v ktorej zhrnie svoju kariéru i osobné zážitky.

Zaspomínajte si na jej najväčšie hity:

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.