Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.04.2017, 14:11

Prvých 100 dní vlády Trumpa: Simpsonovci ho v novej epizóde nešetria

Donaldovi Trumpovi skončilo obdobie hájenia v najslávnejšom americkom animovanom seriáli.

Prvých 100 dní vlády Trumpa: Simpsonovci ho v novej epizóde nešetria
Zdroj: Youtube

V novej epizóde Simpsonovcov, ktorú odvysiela stanica Fox v sobotu, keď uplynie prvých sto dní Trumpa v úrade, nového prezidenta nijako nešetrí.Triafa sa do jeho doterajších politických rozhodnutí aj osobných výstrelkov, píšu Lidovky.

Autori divákov na nový diel navnadili v klipe, ktorý zverejnili na YouTube. Začína pohľadom do okna Bieleho domu, v ktorom je vidieť obeseného Trumpovho hovorcu Seana Spicera s nápisom "končím" na saku. V minúte a pol dlhom videu sa následne mihne poradkyňa Kellyanne Conwayová, ktorá radšej utečie, než aby zastávala post Trumpovho nového tlačového hovorcu.

Prezidentovi animovaní poradcovia Steve Bannon a Jared Kushner si idú doslova po krku pred dverami Trumpovej spálne. Prezident, oblečený v negližé, sa psíkom namiesto vlasov a obklopený knihami s nadpismi odkazujúcimi na jeho kroky v úrade, vypočítava svoje úspechy z prvých sto dní v Bielom dome - napríklad na golfovom greene či Twitteri. V klipe sa krátko mihne aj Trumpova dcéra Ivanka.

Celú scénku sleduje žltá rodinka Simpsonovcov na televízii z pohodlia svojho domáceho gauča v momente, keď úrady odvádzajú otca Homera Simpsona nevedno kam; kvôli tomu, že do USA prišiel ako prisťahovalec. Klip, ktorý zverejnila stanica Fox v stredu, má už vyše 3 milióny zhliadnutí.

Trump sa neobjavil v seriáli Simpsonovci prvýkrát, podobne ako iné verejné osobnosti si ho autori v minulosti doberali hneď niekoľkokrát. V roku 2000 dokonca v seriálovom pohľade do budúcnosti 'predpovedali' jeho víťazstvo v prezidentskej voľbe.

Ticketportal.sk