Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.03.2017, 18:35

Zomrel spisovateľ Robert James Waller, autor bestselleru Madisonské mosty

Zomrel spisovateľ Robert James Waller, autor bestselleru Madisonské mosty
Zdroj: youtube

Americký spisovateľ Robert James Waller, ktorého bestsellerový trpkosladký román Madisonské mosty z roku 1992 spracovali do filmu s Meryl Streepovou a Clintom Eastwoodom v hlavných úlohách, ale aj do muzikálu na Broadwayi, zomrel v štáte Texas vo veku 77 rokov. Oznámila to dnes autorova literárna agentka Lucy Childsová z agentúry Aaron M. Priest.

Waller zomrel buď vo štvrtok, alebo dnes skoro ráno, uviedla Childsová. Podľa denníka Washington Post mal Waller početné myelómy (zhubné nádory kostnej drene).

Mimoriadne úspešný román Madisonské mosty napísal autor za povestných 11 dní - v diele strávi fotograf štvordňový ľúbostný vzťah so ženou z Talianska, ktorá je vydatá za prakticky založeného farmára z amerického štátu Iowa. Farmár si nevestu priviedol domov z vojny v zahraničí.

Wallerov román sa dostal na prvú priečku v uznávanom zozname bestsellerov denníka New York Times a zostal tam nasledujúce tri roky. Film z roku 1995, ktorý Eastwood aj režíroval, zarobil po celom svete 182 miliónov dolárov.

Ticketportal.sk