Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.02.2017, 00:01

Hrdinovia príbehu v skutočnosti a čo filmári vynechali: Abdel stál pri ochrnutom Philippovi desať rokov

Cenami ovenčení Nedotknuteľní dojali svojím rozprávaním o jednom neobyčajnom priateľstve aj najzarytejší cynikov: Určite ste ho už mnohí videli, ale ako vyzeral v skutočnosti ochrnutý Philippe a jeho ošetrovateľ?

Hrdinovia príbehu v skutočnosti a čo filmári vynechali: Abdel stál pri ochrnutom Philippovi desať rokov
Zdroj: YouTube

Skutočne môže chudobný zlodejíček získať prestížnu, dobre platenú prácu len preto, že sa vie priamo, ale nie veľmi slušne vyjadrovať? Môžu sa z dvoch mužov z úplne rozdielnych kultúrnych aj ekonomických sfér stáť najlepší priatelia? A naozaj je možné, aby obyčajný kriminálnik zachránil život ochrnutého aristokrata jednoducho len tým, aký je? Prekvapivá odpoveď znie - áno, je, uvádzajú Lidovky. Ako vyzerajú skutočné osoby, ktoré inšpirovali filmárov a ich skutočné osudy nájdete v galérii.

Odľahčená verzia reality

Na otázku, ako je možné, že sa dvaja tak odlišní ľudia mohli stať blízkymi priateľmi, ako je zachytené aj vo filme, Phillipe odpovedá, že natoľko odlišní zase neboli. Mali rovnaký zmysel pre humor a hlavne sa obaja vymykali väčšinovej spoločnosti.

Aj vďaka tomu mohlo ich priateľstvo vydržať doteraz, keď síce Abdel už pre Phillipeho nepracuje a každý býva v inej krajine, minimálne raz ročne sa ale navštevujú a pravidelne si telefonujú.

Ticketportal.sk