Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.02.2017, 00:00

Príbehy silných žien. Aj to je Berlinale

Svoje hodnotenie filmov na festivale v Berlíne píše publicista Radovan Holub.

Príbehy silných žien. Aj to je Berlinale
Zdroj: Reuters

Európsky filmový trh, ktorý je súčasťou Medzinárodného filmového festivalu Berlinale, je pre mnohých návštevníkov festivalu dôležitejší než samotný festival. Ide vlastne o predajnú burzu so stánkami produkčných a distribučných spoločností, sales agentov a národných kinematografií. V stánkoch prebiehajú na dvoch až štyroch štvorcových metroch obchodné rokovania, týkajúce sa budúcnosti filmov.
Aj Slovensko má na Európskom filmovom trhu svoje zastúpenie. A po dlhom čase sa môže pochváliť filmom natočeným na Slovensku a výhradne o slovenských záležitostiach. Je ním Piata loď režisérky Ivety Grófovej. Film rieši podobne ako mnoho iných filmov z celého sveta tému nefunkčných rodín a šance detí, ktoré rozpadnuté rodiny negatívne ovplyvnili.

Európsky filmový trh sa na osem dní stáva domovom predovšetkým pre tých, ktorí chcú predať svoje filmy, dostať ich do medzinárodného povedomia alebo nadviazať k

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.