Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.01.2017, 12:21

Zásadné zmeny v nomináciách na Oscarov, Akadémia prekvapila vo viacerých smeroch

Zmena prichádza pomaly, najmä čo sa týka Hollywoodu. Tento rok však Akadémia oznámila významný posun v spôsobe, akým vyhlási nominácie na Oscara dňa 24. januára.

Zásadné zmeny v nomináciách na Oscarov, Akadémia prekvapila vo viacerých smeroch

Je to signál, že sa snaží prilákať širšie publikum na svoje februárové televízne vysielanie, prostredníctvom digitálnych platform, informuje vanityfair.com. Namiesto obvyklej tlačovej konferencii v ústredí v Beverly Hills, sa udalosť bude vysielať naživo pod drobnohľadom publicistov a zábavných reportérov.

Akadémia prinesie tohtoročné nominácie cez live stream na Oscar.com, Oscars.org, the Academy’s digital platforms, satelitným prenosom, a takisto prostredníctvom lokálnych vysielačov.

Dokonca sa udalosť objaví aj v rannej šou „Dobré ráno, Amerika“ ("Good Morning America“). Tá obnovila zmluvu na vysielanie Oscarov vlani v lete a trvať bude až do roku 2028.

Členovia akadémie idú s trendom inovácie

Členmi akadémie budú pre tento rok Jennifer Hudson, Brie Larson, Emmanuel Lubezki, Jason Reitman a Ken Watanabe, ktorí budú informovať o nomináciíách, prostredníctvom videí spolu s prezidentom Akadémie, ktorým bude tento rok Cheryl Boone Isaacs.

Tento nový proces, rovnako ako hlasovanie o nomináciách na Oscara uzavrie v piatok popoludní. To bude značne atraktívnejší vysielací čas pre milióny divákov.

Tento krok odráža celkový poklus Akadémie kráčať s dobou, spolu s ďalšími nedávnymi opatreniami, ako je umožnenie on-line hlasovania a rozšírenie o viac ako 7000 nových členov, vrátane žien a ľudí rôznej farby pleti.

Ticketportal.sk