Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.11.2016, 15:00

Fantastické zvery lámu rekordy. Nie v Amerike, ale na Slovensku

Fantastické zvery lámu rekordy. Nie v Amerike, ale na Slovensku
Zdroj: Freeman Entertainment

Potterovský film Fantastické zvery a ich výskyt, ktorý prišiel do našich kín vo štvrtok 17. novembra, sa zapísal na listinu slovenských rekordov.

Predajom 62 732 lístkov dosiahla snímka tržby v hodnote 362 619 eur, čím sa stala filmom s najlepším otváracím víkendom spomedzi všetkých čarodejníckych diel na motívy príbehov J. K. Rowling. Fantastické zvery tromfli aj dosiaľ najúspešnejší diel série, druhú časť Harryho Pottera a Darov smrti. Snímka dosiahla v roku 2011 predaj 56 445 víkendových vstupeniek a celkové tržby v hodnote 358 429 eur.

​V susednom Česku sa Fantastické zvery takisto úspešne šplhali v rebríčku návštevnosti. Počas prvého víkendu film videlo 203-tisíc divákov. Kinám tak snímka priniesla tržby v hodnote viac ako 1 milión eur, píše idnes.cz.

​Novinka sa zaradila do prvej desiatky historicky najúspešnejších filmových štartov v Českej republike. Hitparádu stále vedie snímka Päťdesiat odtieňov sivej, ktorú počas otváracieho víkendu videlo 256-tisíc návštevníkov.

Film Fantastické zvery a ich výskyt štartoval minulý štvrtok spolu so Slovenskom a Českom aj v desiatkach ďalších krajín. Počas úvodného víkendu na severoamerickom trhu utŕžil v prepočte 70 miliónov eur, čo je však o 14 miliónov menej, ako sa čakalo. Jeho medzinárodné tržby v prvej vlne dosiahli celkovú sumu 135 miliónov eur. Nadchádzajúci víkend do hry o rekordy vstúpi ešte aj Čína. Uvidíme, ako jej diváci zamiešajú čarodejnícke karty s tržbami.  

Ticketportal.sk