Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.11.2016, 12:00

Simpsonovci získali legendu NHL. V seriáli po prvýkrát vystúpi hokejista

Simpsonovci získali legendu NHL. V seriáli po prvýkrát vystúpi hokejista
Zdroj: Twitter

Tak to je gól. Tvorcovia už takmer tridsať rokov starého seriálu Simpsonovci prvý raz do jedného z dielov zaradia hokejistu. A to rovno toho najslávnejšieho - najproduktívnejšieho hráča histórie NHL Wayna Gretzkyho, píšu lidovky.cz.

"Konečne sme ho k nám pretiahli. Hľadali sme nejakého zimného hrdinu, ako je napríklad Santa Claus alebo Jack Frost alebo reprezentant zimného športu... A samozrejme, neexistuje väčší hokejový hrdina, ako je Wayne Gretzky," povedal šéf seriálu Al Jean.

​Historický líder kanadského bodovania NHL (2 857 bodov), najlepší strelec (894 gólov) i asistent (1963 gólov), ktorý hral počas 21 sezón v najslávnejšej hokejovej súťaži za Edmonton, Los Angeles, St.Louis a NY Rangers, vraj s ponukou okamžite súhlasil.

"Ľudia sa hádajú o množstve vecí, ale nikto sa nemôže prieť o to, kto bol najväčší hokejista všetkých čias. Wayne má navyše veľa historiek a bolo pre nás veľkou cťou osobne ho spoznať a baviť sa s ním o nich," doplnil Jean, ktorý stojí v čele seriálu už od roku 1998.

Slávny hokejista sa v seriáli aj nahovorí. Pred Gretzkym tak spravili už napríklad sestry - tenistky Williamsové, ich kolegovia André Agassi a Pete Sampras, či basketbalisti Magic Johnson a Michael Jordan.

Simpsonovci sú najdlhšie vysielaným americkým sitcomom. S viac ako 600 epizódami sú zároveň najdlhšie bežiacim animovaným seriálom na svete. Tento rok sa končí ich 28. sezóna a na stanici FOX pobežia ešte minimálne dva roky. Diel s Waynom Gretzkym bude odvysielaný v americkej premiére 11. decembra.

Ticketportal.sk