Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.11.2016, 14:00

Koniec embarga. Čo o novom potterovskom filme hovoria šťastlivci, ktorí ho už videli?

Koniec embarga. Čo o novom potterovskom filme hovoria šťastlivci, ktorí ho už videli?
Zdroj: Reuters

Zatiaľ čo na slávnostnej britskej premiére pózoval predstaviteľ hlavnej úlohy filmu Fantastické zvery a ich výskyt Eddie Redmayne s autorkou predlohy J. K. Rowling, zvyšok sveta čakal, kým vyprší embargo na recenzovanie dlho očakávanej snímky. Tá prichádza do kín na celom svete vo štvrtok, píše idnes.cz.

Stalo sa - a priemerná známka sa pohybuje okolo 70 percent. Podľa očakávania sa návrat do čarodejníckeho sveta Harryho Pottera, ktorý sa zrodil na anglickej pôde a stal sa skvelým vývozným artiklom, najviac páčil práve britským kritikom. Guardian dal snímke plných sto percent a píše o nej ako o "iskrivej oslave v žánri fantasy a romantického dobrodružstva".

​Recenzia novín The Telegraph zase vyzdvihuje herecké obsadenie a "fungujúcu chémiu medzi štyrmi hlavnými postavami" a Fantastické zvery oceňuje známkou 80 percent. Ostatné kritiky išli o desať percent nižšie, 70 percent zhodne udelili filmové médiá Variety, Hollywood Reporter, Wrap i Screen International.

ScreenCrush prišiel s hodnotením 60 percent a s tvrdením, že síce vznikol dobrý film, ale mohol byť lepší, keby nestrácal toľko času budovaním celej novej série. Rovnakú známku dal Fantastickým zverom aj Total Film. Spravil tak s odôvodnením, že film vynahrádza inými cestami to, čo mu najväčšmi chýba: dar vzbudiť úžas.


Príbeh, ktorý sa odohráva v čase pred udalosťami známymi z Harryho Pottera, nakrútil David Yates, ktorý režíroval aj posledné štyri diely potterovskej ságy. Pred sebou má aj ďalšie štyri epizódy Fantastických zvierat. Vo štvrtok film príde do kín v desiatkach krajín sveta od Spojených štátov amerických až po Slovensko.

Ticketportal.sk