Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.11.2016, 18:00

Radostná správa pre fanúšikov Harryho Pottera. Profesor Albus Dumbledore vstáva z mŕtvych

Radostná správa pre fanúšikov Harryho Pottera. Profesor Albus Dumbledore vstáva z mŕtvych
Zdroj: Warner Bros

Do filmovej série Fantastické zvery a ich výskyt, ktorá sa odohráva v ríši Harryho Pottera v skoršom čase, vstúpi aj jedna z postáv potterovskej ságy. A to rovno milovaný profesor Albus Dumbledore, píše idnes.cz.

Špekulácie potvrdil režisér David Yates s prísľubom, že Dumbledore sa vráti už v druhej časti  Fantastických zverov. Prvý diel ságy prichádza do slovenských kín tento štvrtok.

​"Kúzelník Dumbledore tam bude mať pár pekných spoločných scén s hlavným hrdinom v podaní Eddieho Redmayna. Zatiaľ sa dohadujeme, kto by mohol Dumbledora hrať, a myslím, že už máme celkom dobrú predstavu," naznačil režisér David Yates. Nikoho však priamo nemenoval.

Obľúbeného čarodejníka Dumbledora predstavoval pôvodne Richard Harris. Stvárnil ho v prvých dvoch filmoch s Harrym Potterom. Potom, ako Harris v roku 2002 zomrel, sa v ďalších šiestich snímkach potterovskej kolekcie jeho postavy zhostil herec Michael Gambon.

​Redmayne sa na stretnutie s Dumbledorom teší. "Aj keď sa dej odohráva v inej dobe, je to stále svet Harryho Pottera, ktorý mám rád," povedal herec. Tvorcovia tiež potvrdili, že do pokračovania Fantastických zverov vstúpi herecká hviezda Johnny Depp. Na krátky okamih sa mihne aj v prvej časti filmovej série.  

Ticketportal.sk