Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.11.2016, 14:00

Simpsonovci menia históriu. Miliardový sitcom sa dočká rekordných epizód

Simpsonovci menia históriu. Miliardový sitcom sa dočká rekordných epizód

Americký animovaný rodinný sitcom Simpsonovci má dobré vyhliadky na pokorenie dlhoročného televízneho rekordu v počte odvysielaných častí. Spoločnosť Fox si u jeho tvorcov objednala 29. a 30. sériu, ktoré majú mať premiéru v rokoch 2018-19.

Simpsonovci by tak počtom 669 epizód prekonali súčasný rekord, ktorý so 635 časťami drží westernový seriál Gunsmoke spoločnosti CBS z rokov 1955-75. Príbeh o rodine Homera Simpsona a obyvateľoch imaginárneho mesta Springfield mal premiéru v decembri 1989 a nedávno bola odvysielaná jeho 600. epizóda.

Kreslený seriál, ktorý vytvoril Matt Groening, je satirickým znázornením života robotníckej triedy v Spojených štátoch, ktorý zosobňuje Homer Simpson, jeho manželka Marge, ich deti Bart, Lisa a Maggie, ako aj celý rad vedľajších postáv. Sitcom zároveň paroduje americkú kultúru, spoločnosť i všeobecné ľudské neduhy.


Simpsonovci získali v roku 2000 vlastnú hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy. Na konte majú desiatky televíznych cien vrátane 31 sošiek Emmy. V roku 2007 uviedli do kín aj prvý celovečerný film s rovnomenným názvom, ktorý zarobil vyše pol miliardy dolárov. V roku 1990 vyšiel hudobný album The Simpsons Sing the Blues.

Ticketportal.sk