Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.11.2016, 00:00

Pussy Riot sa navážajú do Trumpa. Drsná skladba ich vystrelila na vrchol hitparády

Pussy Riot sa navážajú do Trumpa. Drsná skladba ich vystrelila na vrchol hitparády
Zdroj: Twitter Pussy Riot

Pieseň ruskej dievčenskej kapely Pussy Riot sa ocitla na prvom mieste rebríčka Viral 50 hudobného servera Spotify. Je to prvýkrát, čo sa do čela hitparády dostal ruský interpret, píše idnes.cz.

Song s názvom Make America Great Again vydala jedna z troch odsúdených členiek punkovej skupiny Pussy Riot Nadežda Tolokonnikovová. Politicky a drsne ladený song znázorňuje predstavu autorky, ako by vyzerala budúcnosť Ameriky v prípade, že prezidentské voľby vyhrá republikánsky kandidát Donald Trump. Názov piesne sa opiera o slogan, na ktorom Trump postavil svoju volebnú kampaň.

​Skupina Pussy Riot usporiadala v roku 2012 v moskovskej katedrále protestnú akciu proti prezidentovi Vladimirovi Putinovi. Súd ju následne potrestal dvojročným väzením za výtržníctvo motivované náboženskou nenávisťou.

Tolokonnikovová sa po odpykaní trestu, mierne skráteného amnestiou, rozhodla vrátiť na hudobnú scénu. Zvyšné dve členky skupiny sa venujú hlavne aktivistickým činnostiam.


Virálny rebríček je podľa Spotify spôsob, ako definovať novodobo úspešné piesne. Virálny song je taký, ktorý poslucháči nielen hromadne počúvajú, ale následne tiež zdieľajú a hodnotia. Práve vďaka hodnoteniam je pieseň Make America Great Again na vrchole rebríčka.

Ticketportal.sk