Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.11.2016, 17:00

Slovenská Učiteľka ohromuje zahraničie. Uvidia ju diváci na celom svete

Slovenská Učiteľka ohromuje zahraničie. Uvidia ju diváci na celom svete
Zdroj: PubRes

Film Učiteľka, v ktorom pod vedením českého režiséra Jana Hřebejka exceluje herečka Zuzana Mauréry, si najnovšie budú môcť pozrieť aj diváci v Japonsku a v USA.

Minulý týždeň sa režisér Hřebejk vrátil z Medzinárodného filmového festivalu v Haife a včera film osobne uviedol na Festivale v Tokiu. "Pred niekoľkými dňami zahraničný agent snímky, dánska spoločnosť LevelK, podpísal exkluzívnu zmluvu s americkým distribútorom Film Movement. Ten Učiteľku uvedie na jar 2017 najprv do amerických kín a potom aj na digitálny trh, DVD a Blu-ray," informovala Jana Studená zo spoločnosti Film Forum. Celkovo bola Učiteľka doteraz úspešne uvedená na 15 zahraničných festivaloch a na ďalšie, vrátane tých najväčších ázijských, sa ešte len chystá.

Výnimočnosť snímky dokazuje aj fakt, že sa predáva nielen pre televíznu, DVD a digitálnu distribúciu, ako je to štandardom pri slovenských tituloch, ale je o ňu záujem aj na poli distribúcie v kinách. Doteraz bol film predaný distribučným spoločnostiam do viac ako 20 teritórií v Európe, Ázii, Austrálii a na Novom Zélande.


"Učiteľka je film, ktorý si zapamätáte. Zuzana Mauréry je v úlohe ostrá ako britva, diváci sa určite stotožnia s ideami prežitia a ľudskosti, ktoré film vyvoláva. Veľmi sa tešíme, až tento film našim divákom predstavíme," povedal prezident americkej distribučnej spoločnosti Film Movement Michael E. Rosenberg. Americkú premiéru si Učiteľka odbila začiatkom októbra na filmovom festivale The Hamptons v New Yorku.

Ticketportal.sk