Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.10.2016, 02:00

Pozrite si ruské dieťa, ktoré hovorí siedmimi jazykmi. A nemá ani štyri roky

Pozrite si ruské dieťa, ktoré hovorí siedmimi jazykmi. A nemá ani štyri roky
Zdroj: Weirdrussia.com

Svet žasne. Malá účastníčka konkurzu do ruskej televíznej šou Amazing People (obdoba nášho Československo má talent) ohúrila divákov a porotu niečím, čo sa len tak nevidí.

Len 4-ročná Bella Devyatkina z Moskvy vo veku, keď väčšina detí poriadne nehovorí ani v materčine, plynule spustila po rusky, anglicky, francúzsky, nemecky, španielsky, čínsky aj arabsky.

S vrkôčikmi, zamatovou vestou a károvanou sukničkou, by ste od nej v predkolách talentovej šou čakali možno zopár tónov roztomilého detského spevu, ale určite nie schopnosť, ktorou neoplýva ani väčšina vzdelaných dospelých.

Potom, čo o malom veľkom talente ruskej súťaže informoval web Weirdrussia.com, youtubové video sa bleskurýchlo rozšírilo po svetovej internetovej sieti.

Zdroj: Weirdrussia.com

Matka malého génia hovorí, že jej dcérka má viacero pestúnok a pestúnov, ktorí ju jazyky učia. Nememorujú ju pritom len slová a slovné spojenia, ale diskutujú s ňou vraj o rôznych svetových otázkach, prírodopise či iných impulzoch z detských encyklopédií.

Úsilie aktívnej matky, ktorá sa sama učí angličtinu, sa rodine možno čoskoro oplatí: Devyatkina (a jej rodičia) môžu získať v prepočte necelých 15-tisíc eur, ak malá súťaž vyhrá.