Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.10.2016, 00:00

Kto je najvtipnejší Američan roka? Herec, ktorého preslávil slovenský režisér

Kto je najvtipnejší Američan roka? Herec, ktorého preslávil slovenský režisér
Zdroj: youtube.com

Cenu Marka Twaina za americký humor si cez víkend v Kennedyho Centre vo Washingtone prevzala bývalá hviezda kultového programu Saturday Night Live, legendárny komik Bill Murray.

Murray, ktorý je známy tým, že žije mimo Hollywood, priznal, že sa cíti nepohodlne v lóži so svojou rodinou, zatiaľ čo desiatka ďalších hviezd a kolegov chváli jeho prácu. V ďakovnej reči povedal, že je ťažké vydržať počúvať dva dni ľudí, ktorí sú na neho milí. "Začnete byť podozrievavý," vyhlásil.

Murray vzdal poctu moderátorovi Davidovi Lettermanovi, ktorý sa iba zriedkavo objavuje na verejnosti, odkedy sa v júni skončila jeho televízna šou. Murray bol hosťom v Lettermanovom programe celkovo 44-krát a stali sa blízkymi priateľmi.

66-ročný Bill Murray hral v množstve komédií, prelomový úspech mu však priniesla až kanadská komédia Padavky z dielne pôvodom slovenského režiséra Ivana Reitmana. Murray s Reitmanom viackrát spolupracoval aj v ďalších rokoch. Nakrútil s ním mnoho filmov, vrátane veľmi úspešných Krotiteľov duchov.

Cena Marka Twaina za humor sa udeľuje umelcom, ktorí ovplyvňujú spoločnosť v tradícii spisovateľa, satirika či komentátora. Ide o najvyššiu americkú poctu za úspechy v oblasti komediálneho žánru. Cena je pomenovaná po americkom spisovateľovi a satirikovi Markovi Twainovi a udeľuje sa od roku 1998. Vlani ocenenie získal herec Eddie Murphy.

Ticketportal.sk