Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.10.2016, 00:00

Čaká nás návrat do ríše Harryho Pottera. No bez slávneho čarodejníka

Čaká nás návrat do ríše Harryho Pottera. No bez slávneho čarodejníka
Zdroj: youtube.com

Pred premiérou filmu Fantastické zvery a ich výskyt, ktorého dej sa odohráva v čarodejníckom svete Harryho Pottera, sľúbila autorka predlohy J. K. Rowlingová, že snímka nezostane sama. Nová sága sa má rozrásť na päť filmov, píše idnes.cz.

Príbeh, ktorý prichádza do našich kín 17. novembra, sa odohráva v potterovskej ríši kúziel, avšak v inom čase a na inom kontinente. Hlavným hrdinom, ktorého hrá oscarový Eddie Redmayne, je britský kúzelník na cestách.

​Film sa začína v roku 1926. Newt Scamender práve dokončil svetovú výpravu za hľadaním a dokumentáciou výskytu výnimočných a magických stvorení. Jeho krátke zastavenie v New Yorku by sa zaobišlo bez nehody, nebyť mukla menom Jacob, strateného magického kufríka a úteku niektorých fantastických zverov do ulíc metropoly.

Harry Potter v novom filme nevystupuje, avšak producent David Heyman fanúšikom naznačil, že niektoré postavy z pôvodnej potterovskej série sa objavia aj v novej ságe, a to vrátane Albusa Dumbledora. Naznačil tiež, že v pokračovaní Fantastických zverov si zahrá zase iná svetová metropola a iné zvieracie príšery.


Správu, že vznikne celá nová kolekcia filmov, nasledoval trailer a vzápätí aj vzrušené debaty fanúšikov. Jedni sa tešia, druhí sa boja chaosu. Odkazy ako "money, money, money" zase vyjadrujú názor, že dôvodom návratu do potterovského sveta je jedna jediná vec - jeho výnosnosť.

Ticketportal.sk