Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.10.2016, 14:00

Šport, šoubiznis a zábava. Začína sa nakrúcanie filmu o hokejovej legende

Príbeh českej hokejovej ikony Jaromíra Jágra zachytí celovečerný dokument 68. Pomenovaný je podľa slávneho čísla na hokejistovom drese. Premietať s bude na celom svete, píše idnes.cz.

Jiří Jurtin, producent snímky Lída Baarová, už získal na realizáciu projektu Jágrove povolenie. O réžii sa jedná s významným českým tvorcom. Natáčanie sa začne v novembri tohto roku. "S pokorou sme od pána Jágra prijali súhlas, že môžeme zachytiť jeho poctivú a neopakovateľnú cestu až na svetový vrchol," potvrdil producent Jurtin. Natáčať sa bude v Česku aj v zahraničí, kde o kladnianskom rodákovi budú rozprávať svetová hokejová esá i hviezdy Hollywoodu.

Snímku navyše doplnia archívne zábery, nové pôvodné reportáže z Jágrových pôsobísk, nikdy neodvysielané rozhovory s rodinou, blízkymi kamarátmi alebo prvými trénermi. Film 68 bude mať premiéru na jeseň 2017 v čase osláv 100. výročia založenia americkej NHL, ktorých bude Jaromír Jágr dôležitou súčasťou.

Pôjde o vôbec prvý celovečerný film o Jágrovi, ktorý sa bude podľa tvorcov premietať po celej planéte. Zo športovcov sa doteraz podobnej pocty dočkali napríklad futbalista Cristiano Ronaldo, boxeri Muhammad Ali a Mike Tyson alebo pretekár Formuly 1 Ayrton Senna. Sám Jágr sa doteraz objavil v dvoch hraných snímkach. V ruskom Bratovi 2 a v českom seriáli Posledná sezóna.

Ticketportal.sk