Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.10.2016, 22:00

Desať miest a desať najväčších hitov. Zlatý slávik oslavuje dekádu na hudobnej scéne

Päťnásobný držiteľ Zlatého slávika Peter Cmorik oslavuje desaťročné pôsobenie v slovenskom hudobnom biznise. Pri tejto príležitosti pripravuje na november celoslovenské turné a vydáva album Best Of.

Spevák sa rozhodol poňať oslavu okrúhleho výročia v duchu symboliky čísla 10. Jeho celoslovenská šnúra, nesúca názov Peter Cmorik & Band 10 rokov na scéne, sa preto uskutoční v desiatich mestách. A na albume Best Of si fanúšikovia budú môcť vypočuť desať piesní, ktoré zaznamenali v posledných desiatich rokoch najväčšie úspechy. 

Niečo nové
Turné Petra Cmorika, rodáka z Rožňavy, sa bude od koncertov, ktoré jeho fanúšikovia dosiaľ zažili, diametrálne líšiť. Ponúkne prierez celej jeho doterajšej tvorby, respektíve toho najlepšieho z nej. Na koncertoch zaznejú napríklad hity ako Dážď, Mám pocit, Premýšľam nad tebou a Jedno si želám. Okrem nich spevák predstaví aj skladby, ktoré zložil pre filmy a seriály. Na koncertoch premiérovo zaspieva i pieseň z filmu Muzikanti – Kříž svůj neseme, ktorú spolu s Jarom Nohavicom nedávno predstavili verejnosti formou videoklipu. A chýbať nebudú ani piesne z muzikálov, v ktorých Peter účinkoval.


Pekná spomienka
"Plánujem to všetko ako jednu peknú spomienku na to, čo sa za tých desať rokov udialo. Skvelé spolupráce v duetách so zvučnými menami, náročné party z muzikálov, v ktorých som hral a niečo aj zo skvelých vecí, ktoré som spieval v SuperStar. No a to najdôležitejšie, predstavím svoj nový singel. Veľmi sa na to teším, veď desať rokov je predsa len nejaká doba a je hodná oslavy," uviedol Peter Cmorik.

Turné sa začína 3. novembra v Bratislave, kde si Cmorik pozval ako hostí Zuzanu Smatanovú a skupinu Peter Bič Project. Ďalšími mestami budú Nové Mesto nad Váhom, Nitra, Prešov, Humenné, Košice, Rožňava, Veľký Krtíš, Martin a Žilina.