Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.10.2016, 00:00

Dych berúca akrobacia desiatky metrov nad zemou. Na Slovensko sa vracia najslávnejší cirkus sveta

Dych berúca akrobacia desiatky metrov nad zemou. Na Slovensko sa vracia najslávnejší cirkus sveta
Zdroj: Agentúra Vivien

Kanadský cirkus Cirque du Soleil príde do Bratislavy so šou Varekai. Od 27. do 30. apríla 2017 budeme mať možnosť vidieť unikátnu artistickú šou až v siedmich predstaveniach na pôde Zimného štadióna Ondreja Nepelu.

Spojenie gymnastického majstrovstva, nádherných kostýmov, pútavého príbehu a jedinečnej živej hudby. Cirque du Soleil je cirkus, v ktorom možno obdivovať neuveriteľné ľudské výkony a kde nemá drezúra zvierat nijaké miesto. Svoje umenie artisti predvádzajú na zemi aj vo výškach a divákom neraz tuhne krv v žilách. Nádherné predstavenia Slnečného cirkusu si už nezvratne podmanili svet.

​Slovensko nie je výnimkou a po dvoch rokoch sa môže opäť tešiť na fenomenálne vystúpenia Cirque du Soleil. Program s názvom Varekai mal svetovú premiéru v Montreale v roku 2002. Odvtedy sa predstavil v 130 mestách 23 krajín a videlo ho dovedna 10 miliónov divákov.

O čom je šou Varekai? Názov si predstavenie vypožičalo zo slova románskeho pôvodu, ktorého význam je „kdekoľvek“. Predstavenie vzdáva hold kočovníkom ako zakladateľom starého cirkusového umenia a všetkým artistom, ktorí sa s vášňou pre cirkusové umenie vydávali stále znova na cesty nevedno kam, čiže do sveta Varekai. Neuveriteľné fyzické výkony podčiarkuje v predstavení hudba inšpirovaná world music. Naživo v ňom odznejú rytmy havajskej rituálnej hudby, piesne francúzskych trubadúrov z 11. storočia, tradičné arménske melódie či chórová hudba.


Cirque du Soleil je medzinárodné umelecké zoskupenie pozostávajúce zo špičkových akrobatov, hudobníkov a spevákov. Silná a veľká organizácia sídliaca v kanadskom Quebecu začínala skromne. Vznikla zo skupiny dvadsiatich pouličných umelcov v roku 1984. Dnes má spoločnosť takmer 4-tisíc zamestnancov, vrátane viac než 1300 umelcov z vyše 50 krajín sveta. Cirque du Soleil je bezkonkurenčnou senzáciou už viac než tri desiatky rokov.

Ticketportal.sk