Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.09.2016, 14:30

Nový svetový rekord. Legendárne filmové Star Wars porazila erotika

Nový svetový rekord. Legendárne filmové Star Wars porazila erotika

Z knižnej trilógie sa stal svetový bestseller a predalo sa viac ako 100 miliónov výtlačkov. A hoci sa z prvej sfilmovanej časti nestal mega hit, čo sa týka tržieb (film 50 odtieňov sivej zarobil "len" 571 miliónov dolárov), na internete sa mu darilo v minulom roku a je to tak aj teraz. Prvý zverejnený trailer k druhej časti s názvom 50 odtieňov temnoty tak predpovedá úspech a dokazuje, že fanúšikovia na valentínsku premiéru naozaj čakajú.

Za prvých 24 hodín mal trailer 114 miliónov vzhliadnutí, teda o približne 2 milióny viac ako bol doterajší rekord - decembrový návrat Star Wars s podtitulom Sila sa prebúdza sa za rovnaký čas prehralo 112 miliónov krát.

Aj druhá časť predstaví v hlavných rolách Jamieho Dornana ako Christiana Greya a Dakotu Johnson ako Anastasiu Steele. Snímka Päťdesiat odtieňov temnoty sa nakrúcala spolu s tretím dielom série, ktorý nesie názov Päťdesiat odtieňov slobody. Filmovanie sa začalo 9. februára tohto roku v Paríži a vo Vancouveri a trvalo do 12. júla. Oba filmy sa nakrúcali súčasne, a to pod pracovným názvom Ďalšie dobrodružstvá Maxa a Banksa 2 & 3. Dvojka by mala prísť do kín na celom svete vo februári budúceho roku.

K filmovania druhého dielu sa pripojila herečka Kim Basinger. Zahrá si postavu Eleny Lincoln, Greyovej obchodnej partnerky a bývalej milenky. Ďalšia posila, herec Hugh Dancy, sa k filmovaniu pripojil v apríli. Stvárni úlohu psychiatra Dr. Johna Flynna, ktorého Grey v druhej časti začína pravidelne navštevovať. Vo filme uvidíme aj množstvo hercov z jednotky. Napríklad Luke Grimes, Eloise Mumford a Max Martini sa na filmové plátna vracajú ako staro-nové postavy.