Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.08.2016, 14:00

Seriálu Teória veľkého tresku koniec nehrozí. Miliónovým hercom sa predĺžia zmluvy

Seriálu Teória veľkého tresku koniec nehrozí. Miliónovým hercom sa predĺžia zmluvy
Zdroj: TV Prima

Už za pár týždňov vstúpi seriál Teória veľkého tresku do svojej desiatej sezóny. Zmluvy hlavných hviezd vrátane Jima Parsonsa alebo Kaley Cuoco však práve k tomuto obdobie končia. Bude teda seriálová legenda, ktorú si obľúbil celý svet, pokračovať? Vedenie televízie CBS dúfa, že áno, píše idnes.cz.

Šéf CBS Glenn Geller vidí budúcnosť Teórie veľkého tresku jasne. "Sme si istí, že každý, kto na seriáli pracuje, chce, aby pokračoval aj po desiatej sezóne," prezradil na stretnutí Asociácie televíznych kritikov túto stredu. "Viem, že Warner Bros (producent seriálu, pozn. red) tieto zmluvy uzavrie," dodal. Posledná zmluva, ktorú herci so štúdiom uzavreli, bola na tri roky a končí práve tento rok. V roku 2014 si trojica hlavných hviezd - teda Kaley Cuoco (Penny), Jim Parsons (Sheldon) a John Galecki (Leonard) vyjednali neuveriteľný jeden milión dolárov za epizódu, čím sa stali najlepšie platenými televíznymi hercami.

Ich kolegovia Simon Helberg a Kunal Nayyar, predstavitelia Howarda a Rajesha, sa potom musia uspokojiť s "obyčajným" trištvrte miliónom dolárov za diel. Predstaviteľky dvoch zvyšných ženských hrdiniek Bernadette a Amy, Melissa Rauch a Mayi Bialik, si vyslúžia za každú epizódu sto tisíc dolárov.

Na televízne obrazovky v Spojených štátoch sa desiata séria Teória veľkého tresku dostane v pondelok 19. septembra, divákov čaká celkovo 24 nových epizód. Sezóna už tradične skončí budúci rok v máji. Televízia CBS je najsledovanejším americkým kanálom. Okrem Teórie veľkého tresku za posledné roky vyprodukovala ešte úspešné seriály Ako som spoznal vašu matku, Mike a Molly alebo 2 baby na mizine.